Samsung Pay Artık Türkiye’ye Gelecek

Akıllı telefonlarıyla adını duyuran Samsung son dönemde ise artık akıllı telefonları kadar uygulamalarıyla da adını duyurmaya başladı. Yazılım konusunda da son dönemde birçok çalışma yapan Samsung son olarak ise kendi uygulamalarıyla gündeme gelir oldu. Samsung’un bu bağlamda son olarak müzik uygulamaları ve benzeri birçok uygulama kullandığını da biliyoruz. Son olarak ise Samsung bu konuda yeni uygulaması ödeme sistemini piyasaya sürmüştü. Sanal ödeme sistemleri arasında yer alan ve kısa bir süre içerisinde oldukça büyüyen Samsung Pay sistemi sanal ödeme sistemi olarak ise ilk sıralarda yer almaya başladı.

Türkiye’ye Geliyor

Son olarak bir açıklama yapan Samsung Pay yaptığı açıklamada sanal ödeme sisteminin kapsamını geliştireceklerini de açıkladı. Yapılan açıklamayla beraber Samsung Pay ödeme sisteminin artık çok daha fazla ülkede kullanılacağı da açıklandı. Yapılan açıklama ile birlikte Samsung ödeme sisteminin artık ülkemizde de kullanılacağı da açıklandı. Samsung Pay adı verilen bu sistemin ülkemizde de kullanıma açılacağının da açıklanmasıyla beraber bir kez daha gözler Samsung’a çevrildi. Yapılan söz konusu açıklama sonrasında sanal ödeme sisteminin nasıl kullanılacağı da merak konusu oldu. Zira merak edilen sistem hakkında da ilk açıklamalar da yapılmaya başlandı.

2017 Ocak Ayında Geliyor

Samsung Pay ödeme sisteminin Türkiye’ye gelecek olmasının açıklanmasının hemen ardından da ödeme sisteminin de geliş tarihide açıklandı. Yapılan açıklamada Ocak ayında geleceği de açıklanan yeni ödeme sisteminin ayrıca birçok alışveriş sitesinde de geçerli olacağı da belirtildi. Yapılan açıklama sonrasında sistemin şuan için Galaxy serisi telefonlar kullanılacağı ve telefonlarda da NFC teknolojisinin mutlaka olması gerektiği açıklaması yapıldı. Söz konusu açıklamadan sonra Samsung’un yeni ödeme sistemi hakkında bundan sonra diğer telefonları için destek verip vermeyeceği de merak konusu oldu. Söz konusu sistemin ülkemizde kullanım oranlarının nasıl olacağı ise merak konusu oldu. Zira Samsung’un bu konuda yapacağı açıklamada da henüz kullanım tahminleri de verilmedi.

Popüler Haberler

İlgili Haberler