Samsung Notebook 7 Görücüye Çıktı

Son yıllarda daha çok akıllı telefonlara önem vermeye başlayan Samsung, artık sadece akıllı telefonlarına değil bunun yanında bilgisayar teknolojilerine de ilgi göstermeye başladı. Daha önce sunduğu dizüstü bilgisayarlarla bu alanda adını duyursa da istediği başarıyı elde edemeyen Samsung, şimdi ise son dönemin yeni modası olan 2’si 1 arada cihazını tanıttı. Samsung Notebook 7 adı ile piyasaya sürülecek olan 2’si 1 arada dizüstü bilgisayar içerisinde kullanılan teknoloji ise bu alandaki rakipleri bir hayli geride bırakacak gibi. Zira ilk tanıtımda ortaya çıkan detaylara göre Samsung bu kez dizüstü bilgisayarları alanında da oldukça iddialı geliyor.

İki Farklı ekran Boyutu Seçeneği Sunuluyor

Samsung tarafından Notebook 7 için yapılan tanıtımda ilk dikkati çeken özellik ise ekran boyutları oldu. Samsung bu noktada hem minibook boyutunda 13.3 inç ekran desteği hem de standart dizüstü ekran boyutu olan 15.6 inç desteği verecek. Kullanıcılar bu iki ekran boyutu üzerinden seçim yapabilecek. Bunun dışında çözünürlük desteği olarak Full HD çözünürlük desteği verilecek. Ekran boyutuna karşın Full HD desteğinin verilmesi oldukça net görüntü elde edilmesine de imkan sunmuş olacak. Tüm bunların dışında bilgisayarda fark yaratan özellik ise 360 derece dönüş yapabiliyor olması. Bu sayede ekranı tamamen çevirerek dokunmatik ekranla bilgisayarı tablet olarak kullanabiliyorsunuz.

Teknik Özelliklerde Oldukça Tatmin Edici

Bunun dışında Samsung Notebook 7 için yapılan tanıtımda paylaşılan teknik detaylarda bir hayli beğenildi. Zira bu seride Samsung’un i7 İntel işletim sistemini kullanacağı ve bunun yanında yeni nesil 16 GB Ram miktarına sahip olacağı belirtildi. Ayrıca ekran kartı seçimi olarak Nvidia 940MX seçimini yapan Samsung, hafıza olarak ise 1 TB sabit disk ve 128 GB SSD desteği verecek. Tüm bu özellikleriyle beraber giriş seviyesi için fiyatı 799 dolar olarak belirlenen Samsung Notebook 7 bilgisayarların ne derce beğeni toplayacağı da merak konusu oldu. Samsung’un bu alanda yeniden istediği başarıyı yakalaması konusunda oldukça önemli adımlar attığının da gözüktüğü tanıtım için gelen ilk tepkilerde oldukça olumlu oldu.

Popüler Haberler

İlgili Haberler