Samsung Note 7’de sorunlar bitmiyor

Reuters kaynaklı habere göre Samsung firması Note 7 akıllı telefonu konusunda büyük bir baskı altında. Samsung’un amiral telefonu Galaxy Note 7’de ortaya çıkan kalite kontrol süreç sorunları nedeniyle ürün teslimatlarında gecikmeler olacak.

Önümüzdeki hafta en büyük rakibi Apple’ın iPhone 7’yi tanıtacağı bir zaman diliminde Galaxy Note 7 teslimatlarında yaşanacak teslimat sorunları firmaya ciddi zarar vereceği kaçınılmaz.

Kalite sürecindeki sorun ise Galaxy Note 7 akıllı telefonun şarj halindeyken patlama şikayetlerinin artması ve bazı kullacıların bu şikayetlerini fotoğraflar ile belgelemesi. Firmanın yeni üretilen Galaxy Note 7 cihazlarında bu sorunun olup olmadığını tespit etmesi gerekiyor, bu nedenle de kalite kontrol süreci uzuyor. Şimdiden bu sorunun Samsung firmasına 7 milyar dolarlık bir değer kaybı yaşattığı belirtildi.

Amerika dahil birçok ülkede satışta olan Note7 için Samsung’un bu süreç sonunda nasıl bir politika izleyeceği ve Note7 satışlarının bu olaydan ne derece etkileneceği ise merak konusu. Geçen yıllarda da S6 edge ile ilgili birçok şikayet alan Samsung’un Note7’de henüz çıkar çıkmaz sorunla karşılaşması, marka imajının ciddi bir şekilde olumsuz yönde etkileneceği fikrini akıllara getiriyor.

Popüler Haberler

İlgili Haberler