Samsung Note 7 İçin Kamera Ortaya Çıktı

Samsung’un yeni akıllı telefon serisi olarak gösterilen Samsung S7 serisi markanın en çok beğeni toplayan serilerinden biri olmayı başardı. Hemen her alanda olduğu gibi akıllı telefon pazarında da yeni modeli ile büyük oranda başarı elde eden Samsung’un S7 serisinin bu kadar çok beğenilmesiyle beraber marka farklı bir karar daha almıştı. Aldığı karar ile beraber Samsung artık bir diğer amiral gemisi haline gelen Note serisini S serisi ile beraber götürme kararı almıştı. Samsung tarafından alınan bu karar sonrasında dev teknoloji markası yakın zaman önce Note 5’den sonra Note serisinin yeni üyesi olarak Note 7 serisini duyurmuştu.

İris Tarayıcı Kesinleşmişti

Bu noktada artık S serisiyle beraber aynı marka numarası ile devam edeceği de ortaya çıkan Samsung’un yeni Note serisinde hangi teknolojileri kullanacağı da bir bir ortaya çıkmaya başlamıştı. Ortaya çıkan detaylarla beraber ilk olarak Samsung’un yeni Note serisinde iris tarayıcı kullanacağı ortaya çıktı. Göz tarama sistemi olarak bilinen iris sistemini kullanıcılara sunacak olan Samsung bunun dışında Note 7 ile beraber ekrandan kamera teknolojilerine kadar hemen her alanda değişime gidileceğini de açıkladı. Henüz tüm detayları belli olmayan Note 7 cihazlarının son olarak ise kameraları ortaya çıktı. Hindistan kaynaklı olarak sızdırılan bilgilerle beraber artık Note 7 için hangi arka kameraların kullanılacağı konusu da kesinleşmeye başladı.

Yeni Kameralar 12 Megapiksel

Kamera konusunda ortaya çıkan ilk detay ise kaç megapiksel olacağı oldu. Zira iddialara göre Note serisinde yeni kullanılacak olan kameralar 12 megapiksel olacak. Bunun dışında kameralarda OIS sistemi de kullanılacak. Ayrıca otomatik yüz tanıma gülücük algılama gibi sistemlere sahip olacağı da açıklanan kameranın çift mi yoksa tek mi kullanılacağı konusunda ise henüz net bir bilgi yok. Fakat bu seride tek arka kamera kullanılacağı düşüncesinin daha ağır basmaya başladığını da belirtelim. Yeni kameralar hakkında diğer detayların ise tanıtımda ortaya çıkması bekleniyor.

Popüler Haberler

İlgili Haberler