Samsung Note 7 6 GB Ram Modeli Kesinleşti

Samsung’un son akıllı telefon serilerinden biri olan Note 7 geçen haftalarda tanıtılmıştı. 2 Ağustos tarihinde tüm dünya genelinde tanıtımı yapılan yeni seri Note 7’nin tanıtımıyla beraber sahip olacağı özellikleri de ortaya çıkmıştı. Bu noktada telefonun birçok yeni teknoloji içereceğinin de haberleri yapılmıştı. Tanıtımı yapıldığı andan itibaren kısa süre içerisinde gündem olan telefonun teknik özellikleri de bir hayli beğeni toplamayı başarmıştı.

Teknik Özellikler Oldukça Tatmin Edici

Bu noktada telefonun birçok yeni teknoloji barındırdığını da söylemek gerekiyor. Özellikle S-Pen akıllı kalem için yeni özellikler kazanan Note 7 serisinin ayrıca daha önce hiç kullanılmamış olan teknolojilere de önderlik edeceği ortaya çıkmıştı. Bu noktada ilk olarak İris tarayıcı dikkat çekmiş ve Samsung’un bu teknolojiyi kullanan ilk firma olduğu da açıklanmıştı. Söz konusu teknolojiyle beraber büyük oranda beğeni toplayan Samsung’un donanım özelliği olarak ise 4 GB Ram seçeneğini tercih edeceğinin açıklanması ise eleştirilerin hedefi haline gelmesine de neden oldu. Tüm gelişmiş özelliklerine karşın Samsung’un 4 GB Ram miktarının yeterli görülmemesine karşın aslında telefonun 6 GB Ramli modellerinin de piyasaya sürüleceği de iddia edildi. 6 GB Ram miktarı kullanıcılara sunulacak bir başka seçenek mi olacak derken Samsung tarafından da bir açıklama geldi.

Sadece Çin İçin Geçerli Olacak

Yapılan açıklamayla beraber uzun süredir konuşulan 6 GB Ram modelli Note 7’niin gerçekten satışa sunulacağının da bilgisi verildi. Fakat verilen bilgiyle beraber aslında bu modelin tüm dünya genelinde değil sadece sınırlı bir alanda kullanılacağı da açıklandı. Sınırlama ise en büyük akıllı telefon pazarlarından biri olarak gösterilen Çin pazarı için geçerli olacak. Yani 6 GB Ram miktarına sahip olan model sadece Çin genelinde satışa çıkacak. Daha sonra diğer ülkelerde de satışa çıkar mı bilinmez ama Samsung’un şuan için sadece Çin bölgesinde çıkış yapacağı da böylelikle kesinleşmiş oldu.

Popüler Haberler

İlgili Haberler