Samsung Note 5 İçin Game Launcher Desteğini Duyurdu

Akıllı telefon devi olarak bilinen Samsung, artık yeni yeni akıllı telefon serilerini genişletmeye başladı. Birçok yeni akıllı telefon serisine giriş yapan Samsung bununla beraber amiral gemisi serileriyle de epey bir konuşulmaya başladı. Son olarak S ve Note serilerini amiral serileri olarak açıklayan dev firma bu noktada Note serisinin amiral gemisi serilerinden olacağını açıkladıktan sonra ise Note serisine gösterilen ilgi de bir hayli artış gösterdi. Bu noktada son olarak ise Note 7 akıllı telefonu tanıtılsa da aslında piyasadaki en güncel Note serisinin de Note 5 olduğunu biliyoruz. Bu noktada her ne kadar Note 7 serisiyle beraber piyasadaki önemini bir hayli arttıracak olsa da Samsung’un Note 5 serisi içinde desteğini kesmediğini biliyoruz.

Note 5 İçin Güncelleme Gelmişti

Bu noktada geçtiğimiz haftalarda Note 5 için yeni bir güncelleme daha yayınlanmıştı. Samsung tarafından yayınlanan yeni güncelleme ile Note 5’in güvenlik açıkları kapatılmıştı. Gelen yeni güncelleme ile Note 5 için yazılım desteğinin de kesilmeyeceğinin sinyalleri verildi. Bunun dışında Samsung’un Note 5 için sadece güvenlik güncelleştirmeleri değil sistem ile alakalı bazı güncellemeler de yayınlayacağı düşünülmeye başlanmıştı. Son gelen haberler beraber beklentilerde boşa çıkmadı.

Game Launcher Desteği

Bununla beraber gelen güncelleme ile ayrıca Samsung’un Note 5 için Game Launcher desteği sunduğu da ortaya çıktı. Oldukça beğeni toplayan amiral gemisi serisinin en güncel versiyonlarından biri olan Note 5 için yayınlanan yeni güncellemeyle beraber Game Launcher’ı artık kullanıcıların Samsung Apps üzerinden de indirebilecekleri açıklandı. Söz konusu açıklamanın ardından da telefona oyuncu desteğinin de daha uzun süre devam edeceği de belirtildi. Bu destekle beraber artık telefonda çok daha fazla oyuna ulaşmak ve üç boyutlu oyunları da rahatlıkla açmak mümkün olacak. Bu konuda Samsung’un yaptığı açıklamayla beraber söz konusu desteğin S6 için de yayınlandığını da belirtelim.

Popüler Haberler

İlgili Haberler