Samsung Kablosuz Şarj Ürünlerini Genişletiyor

Akıllı telefon denildiği zaman aranan firmalardan biri olarak bilinen Samsung, son dönemde birçok alanda yeni teknoloji ürün geliştirse d daha çok marka akıllı telefonlarıyla adından söz ettirmeyi başarıyor. Her geçen gün akıllı telefon çözümlerini biraz daha genişlemeye başlayan Samsung, sadece akıllı telefonlarıyla değil bunun dışında akıllı telefonları için geliştirdiği yan ürünlerle de gündeme gelmeye başladı. Bu noktada Samsung’un en çok dikkat çeken ürünlerinden birisi de kablosuz şarj cihazları. Akıllı telefonların hem hızlı hem de kablosuz bir şekilde şarj edilmesine olanak sağlayan kablosuz şarj cihazları bir hayli ilgi çekmeyi de başarıyor. Bu konuda rakiplerinden bir adım önce gösterilen Samsung’un yeni ürün çözümleri de yok değil. Zira dev firmanın bu alanda yeni bazı teknolojileri de kullanıcılara sunmaya hazırlandığını belirtelim.

3 Farklı Model İçin Patent Alındı

Samsung’un böyle bir adım attığı ise Samsung tarafından yapılan patent başvurusu ile ortaya çıktı. Gelen bilgilere göre Samsung, yeni nesil kablosuz şarj cihazları üretmeye başladı. Bu alanda son teknoloji olarak nitelendirebileceğimiz yeni nesil kablosuz şarj cihazlarının detayları ise oldukça ilginç. Zira Samsung tarafından yapılan patent başvurusuyla beraber yeni ürünler hakkında çizimler başta olmak üzere belli başlı detayların paylaşıldığını da belirtelim.

Birden Fazla Cihaz Desteği

Bu konuda yeni cihazların en çok merak edilen özelliklerinden birisi birden fazla ürün desteği olması oldu. Patent formlarına da yansıyan özelliğe göre kullanıcılar sadece akıllı telefonlarını değil, akıllı telefonlarıyla beraber diğer ürünlerini de şarj edebilecek. Bunun için sadece belirlenmiş şarj bloklarına ürünleri yerleştirmek yeterli olacak. Hatta bir modelde Samsung’un bu duruma bile gerek kalmadan doğrudan şarj özelliği sunması bekleniyor. Yani sadece ürün ile şarj aletinin belli bir alan içerisinde yan yana olması yetecek. Bu alanın ne kadar ile sınırlı olacağı konusunda da net bir açıklama olmadığını belirtelim. Tüm bunlarla beraber yeni ürünlerin 2017 yılında piyasa da olmasının beklendiğini de söylemek gerekiyor.

Popüler Haberler

İlgili Haberler