Samsung Gear VR Ağrı Kesici Olarak Kullanılacak

Son zamanlarda beğenileri toplayan sanal gerçeklik gözlüklerinin telefon, bilgisayar ve konsollarda birçok oyun ve uygulamayla birlikte kullanıldığını görüyoruz. Genelde eğlence amaçlı kullanılan sanal gerçeklik gözlüklerinin eğitim amaçlı kullanıldığı durumlar da karşımıza çıkıyor. Bu sefer ise Samsung Gear VR tüm bunların dışında, hastalık tedavisinde kullanılmaya hazırlanıyor.

Bazı hastalıklarda uygulanan uzun süreli ağrı kesici tedavisi ilerleyen zamanda ilaç bağımlılığı yaratabiliyor. Samsung Gear VR bu durumun önüne geçmeye hazırlanıyor. Kronik ağrı ve anksiyete bozukluğu olan kişilerin tedavisinde cihazın yardımcı olması bekleniyor. Hastalara Gear VR aracılığıyla dinlendirici ve rahatlatıcı manzaralar gösterilerek zihinlerini boşaltması ve daha fazla acı hissetmemeleri sağlanacak. Tabii ki şiddetli ağrılarda sanal gerçeklik gözlüğünün yardımcı olamayacağını hatırlatmak gerekiyor ama en azından tıbbı müdahale öncesi ve sonrası Gear VR aracılığıyla hastaların rahatlaması amaçlanıyor.

120’den Fazla Hastanede Kullanılıyor

Yapılan incelemeler cihazın ağrıları yüzde 25 oranında azalttığını gösterirken stresi ise yüzde 60 oranında düşürdüğünü belirtiyor. Samsung Gear VR şu anda aktif olarak 120’den fazla hastanede kullanılıyor ve sanal gerçeklik gözlüğünün gelecekte bu alanda daha fazla yayılması bekleniyor.

Popüler Haberler

İlgili Haberler