Samsung Gear S2 İncelemesi

Samsung, sonunda akıllı saat sektörü içinde şık çözümlerle karşımıza çıktı ve Gear S2, Gear S2 Classic modellerini satışa sundu. Android platformuna yönelik olan Gear S2 modelinin incelemesi yazımızda yer alıyor.

Öncelikle cihazın fiyatından bahsedecek olursak Samsung Gear S2 modeli 899 TL, Gear S2 Classic 999 TL’den satışa sunuldu fakat ürünün tanıtımının üzerinden bir hayli vakit geçtiği için artık bu akıllı saatleri çıkış fiyatının oldukça altında bulabiliyorsunuz. Satın almadan önce tüm seçenekleri araştırmanızı tavsiye ederiz.

Daha önce hep köşeli saat tasarımını kullanan Samsung, Gear S2 modelleriyle beraber yuvarlak tasarıma geçiş yaptı.

Fiziksel anlamda saatin etrafında bulunan bezelle birlikte Gear S2’yi kullanmak son derece keyifli ve kolay oluyor. Cihazın etrafındaki bezel kullanıcı deneyimini piyasadaki tüm akıllı saatlerin üzerine çıkarmaya tek başına yetiyor diyebiliriz.

Yan tarafındaysa iki adet tuşa yer verilen Gear S2 modellerinin ekranı Gorilla Glass 3 ile korunuyor. Cihazın suya ve toza karşı dayanıklılığının IP68 sertifikasıyla belgelendiğini de belirtelim fakat Gear S2 ile birlikte denize girmenizi ve uzun süre suyun altında kalmanızı tavsiye etmiyoruz, özellikle deri kayışa sahip modelde cihazdan çok kayışta yıpranmalar görülebilir.

Samsung Gear S2 Teknik Özellikleri

1.2 inç büyüklüğünde 360×360 piksel çözünürlük sunan Super AMOLED ekrana sahip olan Gear S2, 1 GHz hızında çalışan Exynos işlemcisinden gücünü alıyor.

Akıllı saatte 4 GB dahili depolama alanı ve 512 MB RAM bulunuyor. Bağlantı tarafındaysa bir çok ödeme yönteminde kullanabileceğiniz NFC özelliği ve düşük güç tüketimiyle adından söz ettiren Bluetooth 4.1 ve WiFi seçenekleri yer alıyor.

250 mAh kapasiteli batarya ile gelen Samsung Gear S2, Samsung’un özel Tizen işletim sistemiyle beraber düşük güç tüketimi sunuyor. Aktif kullanımda iki gün boyunca sizi taşıyabilecek olan ürün AMOLED ekranın avantajını kullanıcıya yansıtıyor.

Tüm Android Telefonlarda Çalışıyor!

Android 4.4 KitKat ve 1.5 GB RAM üzeri tüm Android akıllı telefonlarıyla beraber kullanılabilen Samsung Gear S2, Android Wear işletim sisteminin daha emekleme aşamasında olduğunu düşündüğümüzde, Android kullanıcılarının tercih edebileceği bir akıllı saat olarak karşımızda.

Sizler bu akıllı saat hakkında neler düşünüyorsunuz?

Popüler Haberler

İlgili Haberler