Samsung Gear S2 İçin Güncelleme Başladı

Teknoloji dünyasında gelecek vaat eden giyilebilir teknoloji ürünleri zamanla gelişmeye devam ediyor. Günümüzde giyilebilir teknoloji ürünlerinden akıllı saatler büyük bir ilgi görürken ilerleyen zamanlarda ürün çeşitliliğinde büyük bir artışın meydana gelmesi bekleniyor.

Samsung’un başından beri son derece iddialı olduğu akıllı saat pazarında boy gösteren Gear S2 akıllı saat modeli satışa sunulduğu günden beri ki en büyük güncellemesini almaya başladı.

Uzun bir süredir teknoloji dünyasının gündeminde yer alan Gear S2 akıllı saat modeli güncellemesi geçtiğimiz günlerde gönderilmeye başladı. Güncelleme ile birlikte birçok yeniliğin de kullanıma sunulduğu ifade edilirken güncelleme sonrasında Gear S2 akıllı saat modellerinin çok daha efektif bir şekilde kullanılabildiği belirtiliyor.

Güncelleme ile ilgili ortaya çıkan detaylar arasında Gear S2 ve Gear S2 Sport modelleri için gönderilecek güncelleme kodlarının farklı olduğu görülse de yapı olarak aralarında her hangi bir farkın bulunmadığı ifade ediliyor.

Kişisel Fotoğraflardan Tema

Güncellemeyle birlikte gelen yenilikler arasında ilk olarak dikkatleri kişisel fotoğraflardan saat için tema yapılabilmesi çekiyor. My Photo adını taşıyan özellik sayesinde kişiler kendi fotoğraflarından çok rahatlıkla tema tasarlayabiliyor.

Akıllı Telefona Bağlılık Azaltılıyor

Gear S2 akıllı saat modeline gönderilen güncelleme kapsamında akıllı saatin daha pratik ve detaylı kullanılabileceği görülüyor. Böylelikle birçok işlem direk olarak saat üzerinden yapılarak akıllı telefona olan bağımlılığın azaltılması amaçlanıyor.

Uyku Takip Özelliği Geldi

Saatin fitness özellikleri arasında uyku takip özelliğinin de geldiği görülüyor. Bundan böyle Gear S2 akıllı saat modeli sahipleri uyku takip özelliği sayesinde daha dengeli bir şekilde uyuyabilecekler.

Facebook Paylaşımı Kolaylaştı

Fitness raporlarının Facebook üzerinden paylaşımı artık direk olarak saat üzerinden yapılabiliyor. Bu özellik sayesinde de akıllı telefon ve akıllı saat arasındaki bağlılığın azaltıldığı dikkatlerden kaçmıyor.

Bunun gibi daha birçok özelliğin Gear S2 akıllı saat modeli için getirildiği güncellemenin toplam boyutu ise 61.1 MB olarak belirtiliyor. Güncellemenin ardından Gear S2 akıllı saat modeline gösterilen ilginin de artış göstereceği konuyla ilgili yapılan tahminler arasında yer alıyor.

Popüler Haberler

İlgili Haberler