Samsung Gear IconX Piyasaya Çıktı

Samsung aldığı kararla beraber artık akıllı telefon serilerini akıllı telefonlarıyla uyum içerisinde çalışacak olan yeni aksesuarlarla beraber destekleyeceğini açıklamıştı. Marka tarafından gelen bu açıklamanın ardından Samsung tarafından da birçok ürün piyasaya sürülmeye başladı. Özellikle son dönemde bu konuda sürekli yeni ürünlerini piyasaya çıkarmaya başlayan Samsung son olarak ise Gear IconX ile gündeme geldi. Geçtiğimiz ay tanıtılmasının ardından bu hafta satışa sunulan ürün ise Samsung’un bu konuda ne kadar iddialı olduğunu da ortaya koymuş oldu. Zira Samsung yaptığı açıklamada zaten Gear IconX ile teknoloji dünyasına yeni bir soluk getireceğini açıklamıştı.

Peki Gear IconX Ne İşe Yarıyor?

Gear IconX cihazı aslında tam anlamıyla bir kulaklık. Kablosuz kulaklık kategorisinde değerlendirebileceğimiz Gear IconX gerek görünüşü gerekse de özellikleriyle sıradan bir kulaklık olmadığını da ortaya koyuyor. Zira kablosuz olarak çalışan kulaklık doğrudan Samsung marka telefonlarla bağlantı kurabiliyor. Kulaklık günümüzde birçok kulaklık tarafından standart haline gelen arama cevaplama özelliğinin yanı sıra içerisinde bir hafızaya da sahip. Kulaklık içerisinde yer alan bu hafıza sayesinde ise kullanıcılar kulaklığa müzik yüklemesi de yapabiliyor. Böylece sadece bir tuşa basıldığında bile müzik çalar olarak kullanılabilen kulaklığın tek özelliği de bu değil. Bunun dışında kulaklık kullanıcıların sağlık asistanı olarak da görev görebiliyor. Bu bağamda kullanıcının hareket istatistikleri de kayıt altına alınıyor. Kalp atışından hareket oranına kadar birçok veriyi bünyesinde tutan kulaklık doğrudan akıllı telefona da bu verileri aktarabiliyor. Tüm bu özellikleriyle beraber sadece bir kulaklık olmaktan çıkan Gear IconX piyasaya çıkışını da yaptı.

Ülkemizde Henüz Yok

Birçok ülkede satışa sunulmasıyla beraber Gear IconX kulaklıklarının ülkemizde satışa çıkmadığını da belirtelim. Şuan için konu hakkında açıklama yapılmasa da yakın zamanda ülkemiz içinde satışa çıkması beklenmeyen kulaklıkların Türkiye satışının yapılıp yapılmayacağı konusunda Samsung tarafından yapılacak olan açıklama merakla bekleniyor. Henüz bu konuda bir açıklama tarihi de verilmedi.

Popüler Haberler

İlgili Haberler