Samsung Gear 3 İçin Hazırlıklar Başladı

Samsung’un teknoloji pazarında özellikler akıllı telefon serileriyle varlık gösterdiğini biliyoruz. Pazarda kendisine düşen payı sürekli olarak arttıran dev firmanın aslında bu başarısını güncel yenilikleri takip etmesine de bağlayabiliriz. İlk olarak akıllı telefonlar alanında, daha sonra giyilebilir teknoloji alanında sürekli olarak gelişmeleri takip eden ve hatta bu şekilde pazara ön veren dev marka şimdilerde de giyilebilir teknoloji üzerinde durmaya başladı. Bu bağlamda son dönemin teknolojisi olan sanal gerçeklik gözlükleri VR cihazlar ile gündeme gelen Samsung, şimdilerde ise yeni seri akıllı saatleri için çalışmalara başladı. Teknoloji devi bu bağlamda daha önce Gear serisiyle gündeme gelmişti. Gear 1 ile pazara giriş yapan Samsung daha sonra Gear 2 ile saatin büyük oranda eksiklerini gidermişti. Şimdi ise yeni seri için hazırlıklar başladı.

Gear 3 Büyük Değişimlerle Geliyor

Şuan için akıllı saatin pek fazla özelliği konusunda bir açıklama yapılmadı. Fakat şimdilik verilen bilgilerde yeni seri Gear 3 akıllı saatlerinin işletim sistemlerine ilişkin detaylar ortaya koyuldu. Bu seride Samsung’un akıllı saatlerinde Android işletim sistemine geçeceği düşünülüyordu. Fakat ilk gelen bilgilere göre bu seride de Tizen işletim sistemi kullanılacak. Yeni kullanılacak işletim sistemi ise eskisine göre çok daha gelişmiş ve çok da işlevsel olacak. Bununla beraber yeni işletim sisteminin batarya sürelerini de bir hayli yükselteceği belirtiliyor.

Yeni Serinin Adı Solis Olacak

Yeni seri akıllı saatlerin adı da belirlendi. Verilen bilgilere göre Samsung Gear 3 serisinin adı Solis olacak. Güneş anlamına gelen Solis kodu ile satışa sunulacak olan yeni akıllı saatlerin Note serisinin yeni elemanı Note 7 ile beraber piyasaya sürüleceği iddia edildi. Bununla beraber saatin tüm detaylarının ise yine Note serisiyle beraber belli olacağı ve yeti detaylarında görsel olarak tanıtılacağı bilgisi de verildi. Saatlerin piyasaya sürülüş tarihi konusunda ise her hangi bir açıklama yapılmadı. Fakat yorumlara bakılırsa Gear 3 saatleri Note 7 ile beraber göreceğiz.

 

Popüler Haberler

İlgili Haberler