Samsung Galaxy View İncelemesi

Samsung’un ve  tüm pazarın en büyük ekrana sahip olan tablet modellerinden biri olan Samsung Galaxy View incelemesini yazımızda bulabilirsiniz. Ürünle ilgili tüm detaylar karşınızda.

Ekran boyutuyla gözleri kamaştıran Samsung Galaxy View modeli, tablet pazarının en farklı ve ilginç cihazlarından biri olarak karşımızda. Bu incelememizde 18.4 inçlik ekran boyutuyla Galaxy View’in tüm detaylarına ve teknik özelliklerine göz atacağız.

Devasa ekranına rağmen şıklığından ödün vermeyen tasarımıyla dikkat çeken Galaxy View, alıştığımız Samsung tablet tasarım çizgisinin hayli dışında olan bir ürün. Fizeksel tuşlara yer verilmeyen View’de 4 adet sanal tuş bulunuyor.

Taşınabilirliği arka plana atan bir olduğunu rahatlıkla söyleyebileceğimiz Galaxy View, son derece ağır ve kalın bir ürün. Tam 2,65 kg ağırlığında ve 11.9 mm kalınlığında olan tablette SIM kart girişi ve 4,5G desteği bulunuyor. Cihazın bir MacBook Pro’dan daha ağır olduğunu gözden kaçırmamak gerek, bu ürünü alırken kullanım alanınıza dikkat etmelisiniz ki birazdan değineceğimiz fiyat konusunda da ürünün ağırlığından geri kalır bir yanı yok.

Samsung Galaxy View Teknik Özellikleri

18.4 inçlik ekranında Full HD çözünürlük sunan Samsung Galaxy View, 120 ppi değerine ve %74.9 ekran kasa oranına sahip. Standıyla beraber kutusundan çıkan cihaz, Samsung’un kendi ürettiği Exynos 7580 Octa işlemcisinden gücünü alıyor.

Grafik tarafında Mali T720 tercih edilen modelde, 2 GB RAM ve 32 GB dahili depolama alanı mevcut. Arkasında kameraya yer verilmeyen View, ön tarafındaki f/2.2 diyafram açıklığına sahip 2.1 megapiksellik kamerasıyla konferans görüşmelerinde ihtiyacınızı karşılıyor.

microSD kart desteği de bulunan tablette 5700 mAh büyüklüğünde bir batarya bulunuyor. 9.7 inçlik iPad Air 2 modelinde bile 7,340 mAh bataryaya yer verildiğini düşündüğümüzde, Galaxy View’in batarya kapasitesi de yetersiz gözüküyor. Böylesine ağır ve kalın bir tablette daha yüksek kapasiteli bir bataryaya yer verilebilirdi.

Tabletten ziyade Android işletim sistemli bir monitörü göz önüne getiren Samsung Galaxy View Türkiye’de 2000 TL’den satışa sunuldu. Aynı fiyat bandında iPad Pro modellerinin yer aldığı piyasa şartlarında bu cihazın özel kullanım alanları dışında pek bir şansı olmadığını söyleyebiliriz. Yine de ürüne bir şans vermek isteyenler olabilir. 🙂

Popüler Haberler

İlgili Haberler