Samsung Galaxy Tab S3’ün Detayları ve Fiyatı Sızdırıldı

Samsung’un en beğenilen cihazlarından biri olarak kabul edilen Galaxy Tab S2 yakında yerini Galaxy Tab S3’e bırakacak.  Yeni tabletin 26 Şubat tarihinde Türkiye saati ile 21.00’da düzenlenecek etkinlik kapsamında tanıtılması beklenirken satış fiyatı ve tüm detayları internete sızdı. Koreli kaynaklar tarafından aktarılan bilgiye göre Samsung’un yeni tableti Galaxy Tab S3 9,6 inç Super AMOLED ekrana ve 2048×1536 piksek çözünürlüğüne sahip olacak.

Galaxy Tab S2’den Daha İnce

Yeni tablet Snapdragon 820 işlemcili olacak ve 4GB RAM’den güç alacak. Galaxy TAB S3’ün WiFi ve LTE’li versiyonları bulunacak ve Android 7.0 Nougat işletim sistemine sahip olacak. Cihaz 12 megapiksel arka kamara ve 5 megapiksel ön kamera ile birlikte sunulacak. Yeni cihazın Galaxy Tab S2’den daha ince bir yapıda olması beklenirken kesin ölçüsü hakkında bilgi bulunmamakta. Bu noktada Galaxy Tab S2’nin 5,6 mm ve 9,7 inç ölçülerinde olduğunu hatırlamakta fayda var. Ayrıca Samsung Galaxy Tab S3’ün 8 inçlik bir formda sunulacağı iddiası da teknoloji dünyasında kendine yer ediniyor.

Galaxy Tab S3’te ana ekran tuşuna entegre edilmiş parmak izi sensörü yer alması beklenirken USB Type-C özelliği de kullanıcılara sunulacak. Kullanıcılar tarafından beğenilen Galaxy Tab S2’nin başarısını sürdürmesi beklenen modelde UFS 2.0 hafıza teknolojisinin yer alacağı belirtiliyor. UFS 2.0 kullanıcılarına hızlı bir tablet deneyimi sunmaya hazırlanıyor. Samsung Galaxy Tab S3’ün Mart ayında Güney Kore’de piyasaya çıkması bekleniyor. Ürünün satış fiyatı 700 bin won yaklaşık olarak ise 600 dolar olacağı ifade ediliyor.

Popüler Haberler

İlgili Haberler