Samsung Galaxy S8 Nasıl Bir Telefon Olacak?

Galaxy S ve Galaxy Note amiral gemisi modelleriyle teknoloji dünyasının liderleri arasında yer alan markanın dünya genelinde olduğu gibi ülkemizde de oldukça büyük bir ilgi gördüğü biliniyor. Önümüzdeki aylarda Samsung Galaxy Note 7 modelinin resmi tanıtımını gerçekleştirecek olan Samsung’un çok uzun bir zaman geçmeden Galaxy S8 modelini de gün yüzüne çıkarması bekleniyor.

Galaxy S8 Modeli Ne Zaman Tanıtılacak?

Henüz Galaxy S8 modeli ile ilgili bilgilerin ortaya çıkması için erken olduğu ifade edilse de internet dünyasında sızıntı bilgilerin paylaşılmaya başladığı görülüyor. 2017 yılının ilk çeyreğinde resmi olarak tanıtılması beklenilen Samsung Galaxy S8 modeliyle ilgili ortaya çıkan bilgiler ışığında cihazın 2017 yılına damga vuracağı ve oldukça iddialı özelliklere sahip olacağı ön görülüyor.

Çin merkezli haber kaynakları tarafından ortaya atılan iddialarda Samsung Galaxy S8 modelinin 2017 yılı Şubat ayında düzenlenecek olan MWC 2017 etkinliğinde tanıtılacağı belirtiliyor.

Dikkat Çeken S8 Özellikleri

Şu an için ortaya çıkan ve gerçek olacağına kesin gözüyle bakılan özellikler arasında Galaxy S8 modelinde 4K UltraHD ekran teknolojisinin kullanılacağı yer alıyor. Samsung Galaxy S8 modelinde kullanılacağı tahmin edilen 4K UltraHD teknolojisiyle birlikte Samsung’un sanal gerçeklik teknolojisine de ağırlık vereceği düşünülüyor.

Çift Kamera Modülü Yer Alabilir

Hatırlanacağı üzere LG son amiral gemisi G5 modelinde çift kamera modülüne yer vermiş ve büyük de bir beğeniye sahip olmuştu. Bunun yanı sıra iPhone 7 Plus modelinde çift kamera modülünün yer alacağının iddia edilmesi üzerinde Samsung tarafından da sekizinci S serisi modelinde çift kamera modülüne yer verebileceği ve bundan sonra çıkaracağı tüm amiral gemisi modellerinde de çift kamera kullanacağı yapılan tahminler arasında yer alıyor.

Samsung Galaxy S8 Hangi İşlemciyi Kullanacak?

Ortaya çıkan sızıntı bilgilere göre Samsung Galaxy S8 modelinin Snapdragon 830 işlemciyi bünyesinde barındırması bekleniyor. Henüz performansı ve teknik özellikleri bilinmeyen yeni işlemcinin kaç çekirdekli olacağı da gizliliğini koruyor. Performans, tasarım, teknoloji ve diğer birçok konuda rakiplerini geride bırakacak olan Samsung Galaxy S8 modelinin tanıtılacağı gün teknoloji tutkunları tarafından büyük bir merakla bekleniyor.

Popüler Haberler

İlgili Haberler