Samsung Galaxy S8 İki Farklı RAM Seçeneğiyle Gelebilir

Mobil cihaz üreticileri cihazların depolama alanını arttırmanın beraberinde RAM miktarını da arttırmaya yönelebiliyor. Böylece cihazların kapasitesini yükseliyor ve kullanıcılar teşvik ediliyor. Samsung, Galaxy serisinde böyle bir sisteme daha önce yönelmemişti fakat iddialara göre Samsung Galaxy S8 ile birlikte RAM hafıza boyutuna göre artabilir.

Şu ana kadar model hakkında birçok sızıntı bilgi ortaya çıktı ve bu bilgiler genel olarak cihazın 4 GB RAM ile birlikte geleceğini belirtiyordu. Şimdi ise 64 GB depolama alanıyla gelecek olan cihazın daha yüksek RAM’e sahip bir versiyonunun olması gündemde. Bölgesel olarak da bazı cihazlarda değişik olması söz konusu. Çin ve Güney Kore’de satılacak olan cihazların 64 GB versiyonunun 4 GB RAM ile gelmesi beklenirken 128 GB sürümün ise 6 GB RAM ile satışa sunulacağı yönünde iddialar öne sürülüyor. Geçtiğimiz günlerde Galaxy S8’in 256 GB’lık bir özel sürüm ile çıkacağı ve 8 GB RAM’e sahip olacağı haberleri yayılmıştı. Son gelen bilgilere bakıldığında ise böyle bir cihazın tasarlanmadığı belirtiliyor.

Büyük Bir Çoğunluk 4GB RAM Kullanacak

İddiaların doğru olması halinde dünya çapında satışa sunulacak olan Samsung Galaxy S8’de 64GB depolama alanı 4GB RAM ile birlikte sunulacak. Kullanıcıların büyük bir bölümü ise 6 GB RAM özelliğinden mahrum kalacak gibi duruyor. Bütün bu bilgilerin netleşmediğini hatırlatmakta fayda var, resmi bilgiler için ise Samsung Galaxy S8 tanıtımı merakla bekleniyor.

Popüler Haberler

İlgili Haberler