Samsung Galaxy S8 İçin Sony’den Batarya Sipariş Edildi

Samsung, Galaxy Note 7‘de yaşadığı batarya sorunu nedeniyle uzun bir süre gündemden düşmemişti. Şirket yaşanan sorun nedeniyle serinin satışını durdurmuştu ve satışı gerçekleşen ürünleri de geri çağırmak durumunda kalmıştı. Batarya konusunda yaşadığı sıkıntılar nedeniyle Samsung yeni telefonu Galaxy S8 için işini sağlama almayı hedefliyor. Şirket, hakkında her gün pek çok haber ortaya çıkan yeni telefonu için birçok batarya üreticisiyle yakın temaslar kuruyor.

Bugün The Wall Street Journal’da çıkan habere göre ise Samsung‘un batarya konusunda görüşme halinde olduğu şirketlerden biri de Sony. İddialara göre Japon teknoloji devi Sony, Samsung Galaxy S8 için lityum-iyon batarya sağlayan üçüncü şirket olacak. Ayrıca haberde Samsung‘un diğer iki batarya tedarikçisi Samsung SDI Co. ve Amperex’e verdiği sipariş miktarının, Sony‘e verilen sipariş miktarına göre daha fazla olduğu ifade edildi.

Teknoloji Dünyasında İş Birlikleri

Teknoloji dünyasında rakip olan şirketlerin bu tarz iş birlikleri içerisine girmesi artık kabul gören bir durumda. Sony bu zamana kadar birçok akıllı telefon markasına kamera donanımı sağlamasıyla biliniyordu. Son olarak da, geçtiğimiz günlerde Apple’ın iPhone 8’de kullanılacak olan OLED ekranlarının Samsung tarafından üretileceği haberleri ortaya çıkmıştı.

 

 

Popüler Haberler

İlgili Haberler