Samsung Galaxy S8 Hakkındaki Tüm İddialar

2017 yılının en iyi akıllı telefonlarından biri olacağı düşünülen Samsung Galaxy S8‘in tasarımı ve teknik özellikleri hakkında her gün pek çok iddia ortaya atılıyor. Önümüzdeki birkaç ay içerisinde resmi olarak tanıtılması beklenen Samsung Galaxy S8 heyecanla bekleniyor. Son zamanlarda ise çeşitli kaynaklar tarafından model hakkında pek çok söylenti teknoloji dünyasında yayılıyor.

GERÇEK FOTOĞRAF İDDİASI

​Teknoloji dünyasında edindiği gizli bilgiler ve bunları sızdırmasıyla ünlü Steve Hemmerstoffer, Twitter üzerinden paylaştığı bu fotoğrafın gerçek Galaxy S8‘e ait olduğunu iddia etti.

HOME TUŞUNDA DEĞİŞİKLİKLER

Gerçek olduğu iddia edilen fotoğraf ve diğer söylentiler göz önüne alındığında Samsung Galaxy S8‘de Home tuşu olması beklenmiyor. Home tuşunun​ ön cam panelin altına gömülü bir şekilde yerleştirilebileceği de teknoloji dünyasında konuşuluyor. Bu söylentilerin doğru olması halinde, Samsung kullanıcılarına fiziksel olarak bastırılması​ gereken bir tuş ​kullanmak yerine sadece dokunarak komut verebilecekleri bir ekran sunuyor.​

​İKİ FARKLI MODEL GELİYOR

Samsung‘un merakla beklenen yeni modelinin ekran boyutu hakkında da çeşitli söylentiler var. Kore Herald gazetesinin haberine göre küçük model 5.1 inç, daha büyük modelin 5.5 inçlik bir ekran ile kullanıcısına sunulacak fakat bu bilgilerin tam tersi iddialar da teknoloji dünyasında konuşuluyor.

GSM Arena ise bir kılıf üreticisinden aldığı bilgiye dayanarak ve küçük Galaxy S8 modelinin 5.7 inç olacağını, Galaxy S8 “Plus” olarak adlandırılacak büyük modelin ise 6.2 inç ekrana sahip olabileceğini belirtiyor.

GALAXY S8 NASIL GÖRÜNECEK?

Galaxy S8‘in ekranının ince çerçeveli olacağına dair güçlü söylentiler mevcut. Samsung son zamanlarda mobil tasarımı anlayışını yansıtan videolar yayınladı. Bu videolar göz önünde bulundurulduğunda markanın özellikle ince çerçeveli mobil cihazlara yönelmesi dikkat çekiyor. Tüm bu iddialar bir arada değerlendirildiğinde Samsung, Galaxy S7 ve S7 Edge ile aynı boyutta olan bir cihaza daha büyük bir ekran sığdırabilir.

Her iki modelde de kavisli ekran beklenmesine rağmen bazı iddialar serinin düz ekranlı bir görünümde olacağını belirtiyor.

Kore Herald, her iki Galaxy S8 modelinde de kavisli ekran olacağını ve düz ekranlı bir model bulunmayacağını belirtirken, Samsung içerikleriyle ünlü SamMobile, Samsung‘un düz ekranlı bir model çıkacağını iddia ediyor.

KAMERADA YÜKSEK KALİTE

ET News, Galaxy S8‘in iki modelinden birinin 16 megapiksel, diğerinin 8 megapiksel çözünürlüklü olmak üzere çift lensli bir kameraya sahip olacağını iddia ediyor. Çin’in ünlü sosyal medya sitesi Weibo’daki bilgiler ise, çift lensin 13 ve 12 megapiksel sensörlere sahip olacağı yönünde. Çift lensli kameraya sahip olması beklenen modelde bu özelliğin dijital zoom yerine optik zoom yapabilmesi bekleniyor. Galaxy S8 bu özelliği ile iPhone 7 Plus’ın çift lensli kamerası ile benzerlik gösterecek.

Ayrıca, kullanıcıların Samsung Galaxy S7 ile birlikte tanıştığı özellik hızlı otofokus, Galaxy S8‘in ön kamerasına da ekleyecek. Bu özellik başarılı odaklaması ile kullanıcılara daha hızlı selfie ve kaliteli fotoğraflar çekme şansı sunacak.

SİRİ BENZERİ SANAL ASİSTAN ÖZELLİĞİ GELİYOR

Weibo ve Galaxy Club gibi sitelerin de dahil olduğu pek çok kaynak, Samsung‘un Galaxy S8 ile birlikte akıllı bir sanal asistan sunacağını iddia ediyor. iPhone’un sanal asistanı Siri ile benzerlik göstermesi beklenen özelliğe “Bixby” adı verilecek. Teknoloji dünyasında uzmanlar bu sanal asistana kesin gözüyle bakıyorlar çünkü Samsung sanal asistan oluşturarak diğer markaların gerisinde kalmamayı hedefliyor.

KULAKLIK KONUSUNDA BELİRSİZLİK HAKİM

Galaxy S8 için hazırlandığı iddia edilen kılıf tasarımları modelin kulaklık girişi olacağını gösteriyor. Diğer yandan ise SamMobile, Galaxy S8’in kulaklık jakı ile gelmeyeceğini belirtiyor.

Kullanıcılar kulaklık girişinin kaldırılmasını kablosuz çözümlere zorlanmak şeklinde kabul ediyorlar. Bu durumda alternatif olarak yeni kablosuz kulaklık satın almanız veya kablolu kulaklık kullanabilmeniz için adaptör kullanmanız gerecek.

GALAXY S7 GİBİ SUYA DAYANIKLI

Samsung suya dayanıklılık özelliğini ilk olarak Samsung Galaxy S7 ile birlikte sunmuştu. Bu özellik cihazın tercih edilmesini oldukça arttırdı ve Galaxy S7 2016’nın en iyi telefonlarından biri olarak kabul edildi. Suya dayanıklılık özelliğinin Galaxy S8’e de eklenmesi bekleniyor.

NE ZAMAN ÇIKACAK?

Modelin ne zaman piyasaya sunulacağı merak konusu. İddialara göre Şubat ayında Barcelona’da düzenlenecek olan Mobil Dünya Kongresi’nde Samsung Galaxy S8 tanıtılabilir. Başka bir iddiaya göre ise Samsung, Mart ayında New York City’de bir etkinlik düzenleyecek. Bu etkinlikte tanıtımı yapılacak olan model, 18 Nisan tarihinde raflarda yerini alacak.

Popüler Haberler

İlgili Haberler