Samsung Galaxy S8 4K Ekranla Geliyor

Dünyada teknoloji devleri arasında lider konumda yer alan Samsung bilindiği üzere akıllı telefon teknolojisinde sürekli olarak ortaya çıkardığı yeniliklerle dikkatleri üzerine çekiyor. Firmanın amiral gemisi modellerinin yer aldığı Galaxy S serisine önümüzdeki yıl katılacak olan S8 modeliyle ilgili olarak oldukça dikkat çekici haberler ortaya çıkmaya başladı.

4K Ultra HD Ekran Teknolojisi

Samsung’un SID 2016 etkinliğinde tanıttığı 5.5 inç büyüklüğündeki ekranın 4K Ultra HD teknolojisine sahip olduğu hatırlanıyor. Teknoloji dünyasının önde gelen analistleri tarafından bu konuda yapılan yorumlarda ise yeni tanıtılan ekran teknolojisinin Samsung Galaxy S8 modelinde kullanılabileceği ifade ediliyor.

4K Ekranlar Yaygınlaşacak Mı?

Bilindiği üzere günümüzde 4K ekrana sahip akıllı telefonlar bulunsa da henüz yaygın olarak kullanılmamaktadır. Samsung Galaxy S8 modelinde 4K Ultra HD erkran teknolojisinin kullanılması durumunda diğer firmalar tarafından da akıllı telefonlarda yer verileceği tahmin ediliyor.

Henüz Samsung tarafından 4K Ultra HD ekranına Galaxy S8 modelinde yer verilip verilmeyeceği hakkında resmi bir açıklama yapılmasa da yakın bir zaman içerisinde detayların ortaya çıkması bekleniyor.

Popüler Haberler

İlgili Haberler