Samsung Galaxy S7 İçin Bataryalı Kılıf Üretildi

Samsung Galaxy S7 model adıyla gün yüzüne çıkan Samsung’un en yeni amiral gemisi modeli sahip olduğu teknik özellikler ve dikkat çekici tasarımıyla teknoloji tutkunlarının beğenisini kazanmayı başarıyor. Her ne kadar da Samsung Galaxy S7 ve diğer üst seviye akıllı telefon modellerinde dikkat çekici birçok teknoloji yer alsa da henüz batarya probleminin çözülebildiğini söylemek mümkün değildir. Bilindiği üzere dünya teknoloji devleri tarafından uzun süre kullanıma imkan sağlayan bataryaların geliştirilmesi için büyük çabaların verildiği ve oldukça yüksek maliyetlerle araştırma ve geliştirme çalışmalarına ağırlık verildiği görülüyor. Tüm bunlara rağmen henüz istenilen sonuçların elde edilemediği ise dikkatlerden kaçmıyor.

7500 mAh Kapasiteli Batarya

ZeroLemon olarak akıllı telefon aksesuarlarında isim yapmış firma tarafından üretimi tamamlanan Samsung Galaxy S7 bataryalı kılıfın bünyesinde 7500 mAh kapasitesinde bataryanın yer aldığı ifade ediliyor. Gelişen teknoloji sayesinde kılıfların içerisinde oldukça yüksek kapasiteli bataryalar entegre edilebilir. 7500 mAh değerine yakından bakıldığında Samsung Galaxy S7 modelinin bünyesinde yer alan bataryadan 2,5 kat daha büyük olduğunun altı çiziliyor.

Samsung Galaxy S7 modeli için ZeroLemon tarafından üretilen 7500 mAh kapasiteli bataryalı kılıfın sahip olduğu teknoloji sayesinde cihazın aşırı voltaj yüklenmesine karşı da koruma altına alındığı ifade ediliyor. Ayrıca cihazın üzerinde yer alan tuş ve girişlerin de açık bırakılmasıyla birlikte kılıfın son derece pratik bir şekilde kullanılabileceği görülüyor.

Kılıfın bünyesinde yer alan bataryanın oldukça yüksek bir kapasiteye sahip olmasından dolayı bataryanın tam olarak şarj olabilmesi için oldukça uzun bir süreye de ihtiyaç duyulduğunun unutulmaması gerekiyor. Ayrıca ZeroLemon’un ürettiği bataryalı kılıfı Samsung Galaxy S7 modeli telefonunda kullanmak isteyenlerin normal telefonun haricinde 20 mm daha kalınlık artışına hazır olmaları gerekiyor. Uzun şarj süresi ve kalınlık problemleri haricinde kılıfın sunmakta olduğu uzun kullanım süresinin büyük bir ilgi görmesi bekleniyor.

Samsung Galaxy S7 için özel olarak üretilen 7500 mAh kapasiteli bu bataryalı kılıfın satış fiyatının ise 60 dolar olarak belirlendiği ifade ediliyor.

Popüler Haberler

İlgili Haberler