Samsung Galaxy S7 ve Galaxy S7 Edge için güncelleme yayımlandı

Samsung’un amiral gemileri, Samsung Galaxy S7 ve Samsung Galaxy S7 Edge için güvenlik güncellemeleri yayımlandı.

Samsung Galaxy S7 serisi ile dünya genelinde 25 milyon adet üzerinde bir satış rakamını yakalamış bu sayede 7 milyar dolardan fazla kar yapmıştı. Samsung, Galaxy S7 ile mutlu olduğu kadar anlaşılan kullanıcılarını da mutlu etmeye çalışmaya devam edecek.

Samsung mühendisleri Galaxy S7 ve Galaxy S7 Edge kullanıcılarına yönelik güvenlik güncellemeleri yayımlayarak zaten Google tarafında da en güvenli Android cihazları seçilmesinin hakkını vermeye devam ediyor.

Şimdilik güncellemeler Avrupa’da indirilebiliyor. Kies ve FOTA yani şebeke üzerinden indirilenilen güncelleme paketinin boyutu ise 104 MB boyutunda.

Eğer cihazlarınızda güncelleme başlamadıysa elle de indirmeyi başlatabilirsiniz. Bunun için

Ayarlar >> Cihaz Hakkında >> Güncellemeleri indir

yolunu kullanabilirsiniz. Böylece otomatik indirmeyi beklemeden işlemleri kendi başınıza da halledebilirsiniz.

Türkiye’ de henüz indirilebilir değil

G930FXXU1APGF koduna sahip güncelleme paketi henüz Türkiye’de indirilebilir değil. Ancak çok kısa sürede Türkiye için de indirilebilir durumda olacağını söyleyebiliriz. Dolayısıyla yukarıdaki yol üzerinden ara ara güncellemeleri denetleyebilirsiniz.

Ayrıca bu yolu izleyerek cihaz için yayımlanan güncelleme var mı diye kontrol etme imkanınız da olacaktır.

galaxy-s7

Samsung’un yayımladığı bu güncelleme ile birlikte hem cihazınız bir takım virüslere karşı koruma sağlarken diğer taraftan da gerekli güvenlik düzeltmeleri de uygulanmış olacak.

Güncelleme aslında sadece güvenlik amaçlı değil. Samsung mühendisleri, kendilerine rapor edilen bir takım sorunları da bu güncellemeler sayesinde gidererek cihazın daha kararlı hale gelmesini sağlıyor.

Güncellemeler artık periyodik olarak yapılıyor

Hatırlayacağınız gibi gerek Google gerekse Android işletim sistemi ile birlikte akıllı telefon ve tabletleri piyasaya süren üreticiler güncellemeler yaparak virüslere karşı cihazlarını korumaya yönelik önlemler alıyor.

Ancak genelde bu işlemler ya üst düzey cihazlar için yapılıyor veya en iyi ihtimalle orta düzey cihazlar için yapılabiliyor. Şirketlerin düşük profildeki cihazlara da aynı hassasiyeti göstermelerini de umuyoruz.

Güncellemenin ana hedefi virüsler olduğunu söyleyebiliriz. Özellikle başta Google olmak üzere,  Android kullanıcılarının canını sıkmaya virüslere karşı ilk önlemler Stagefright adlı virüse karşı başlamıştı. Güncellemelerin periyodik olarak devam etmesi cihaz sahiplerinin güvenli hissetmesini sağlamakta.

Popüler Haberler

İlgili Haberler