Samsung Galaxy S7 Edge Serisinde İlginç Sorun

Note 7 serisinde yaşanan sorun ile beraber bir anda Samsung akıllı telefonlarının yine en güncel amiral gemisi modeli Galaxy S7 Edge serisi oldu. Zaten sunduğu üst düzey özellikleri ile beraber bir süre daha markayı taşıyacağı düşünülen akıllı telefon modelinin rakibi iPhone serisiyle bile mücadele edebilecek özelliklere sahip olduğu düşünülüyor.

Bununla beraber son dönemde işletim sistemi güncellemeleri de alan model son olarak Android Nougat sürümüne yükseltilmişti.  Android Nougat sürüme yükseltilmesinin ardından ise bazı kullanıcılardan Galaxy S7 Edge serisinde ilginç bir sorun yaşandığına ilişkin mesajlar gelmeye başladı.

Pembe Çizi Sorunu İddiası

Bu noktada Galaxy S7 Edge amiral gemisi modeline kullanıcıların açılış ekranına pembe bir çizgi ile karşılaştıkları iddia edildi. Yaşanan sorunun sadece açılış ekranında da sınırlı kalmadığı genel olarak telefonun kullanımında da ana ekranda pembe bir çizgi yer aldığı belirtiliyor. Kullanıcılardan gelen tüm bu iddialar sonrasında sorun yaşadığını belirten bir kullanıcı servise gittiğinde ise söz konusu sorun için parça değişimi yapıldığını ve 350 dolar gibi bir ücret talep edildiğini iddia etmiş durumda.

Galaxy S7 Edge

Sorunun kaynağı ne tam olarak bilinmiyor ve aslında sorun Samsung tarafından da doğrulanmış değil. Şu an için kullanıcıların iddiaları içerisinde yer alan sorunun sadece Galaxy S7 Edge serilerinde olduğu da belirtiliyor.

Galaxy S7 Edge İçin Samsung Açıklama Yapacak Mı?

Kullanıcılardan ardı ardına bu şekilde bir sorun yaşandığı iddiası gelmesi üzerine gözler Samsung’a çevrildi. Akıllı telefon devinin konu hakkında doğrulama ya da yalanlama şeklinde bir açıklamaya yapıp yapmayacağı merak konusu. Fakat ilk bilgilere bakacak olursak Samsung eğer böle bir sorun varsa iPhone serisinde olduğu gibi bir tamir programı başlatabilir.

Zaten garanti kapsamında olan cihazlarda sorunun garanti üzerinden çözülebileceği de düşünülüyor. Tüm bu iddialar ve eğer doğruysa tamir programı için Galaxy S7 Edge serisi hakkında Samsung tarafından nasıl bir açıklama yapılacak merakla beklenmekte. Bakalım iddialara yansıyan sorun Samsung tarafından da kabul görecek mi? Ya da tersi olarak Samsung Galaxy S7 Edge serisinde ki iddiaları yalanlayacak mı?

Popüler Haberler

İlgili Haberler