Samsung Galaxy S6 Ve S5 İçin Yeni Güncelleme

Samsung geçtiğimiz günlerde Temmuz ayı içerisinde yeni bir güncelleme furyası başlatacağını açıklamıştı. Özellikle tepe modeller için yayınlanacağı açıklanan güncellemeler için ilk olarak Note 5 modelleri için çalışma yapılmış ve yapılan çalışmaya beraber güncelleme yayınlanmıştı. Samsung tarafından yayınlanan yeni güncellemeyle beraber Note 5 modelleri için yeni güvenlik sistemleri de getirilmişti. Tepe modelleri için açıklanan bu güncelleme hareketi içinde yeni bazı haberler gelmeye başladı. Bir bir telefonları için güncelleme yayınlayan Samsung şimdilerde ise Galaxy S6 ve S5 modelleri için yeni bir güncelleme yayınladı.

Yine Güvenlik Ön Planda

Yayınlanan yeni güncellemelerin ana konusu ise yine güvenlik oldu. Özellikle S5 için yayınlanan güncellemenin tamamen güvenlik temellerini değiştiren ve güvenlik konusunda açıkları kapatan bir güncelleme olduğunu söylemek mümkün. Bunun dışında telefona ufak tefek yeni özelliklerde getirilmesini de sağlayan güncellemenin Galaxy S6 için biraz daha kapsamlı olduğunu da belirtelim. Google yeni sürüm güvenlik güncelleştirmeleri ve Android sistem güncellemeleri gibi önemli konularda güncelleme yayınlayan Samsung bu her iki modelinde çok daha kararlı hale geleceğini de açıkladı. Güncellemenin boyutu olarak ise 146 MB boyutuna sahip olduğu açıklanan indirme dosyasının ise yine telefon içerisinden yazılım güncellemeleri kontrol edilerek yapılabileceğini de belirtelim.

Güncellemeler Devam Edecek

Galaxy S6 ve S5 kullanıcıları için indirmeye açılan yeni güncellemenin ardından Samsung’un güncellemelerine devam edeceği de açıklandı. Bundan sonra gelecek olan güncellemelerin daha uzun süre devam edeceğini açıklayan Samsung Temmuz ayı içerisinde yine tepe modelleri için yeni güncellemeler yayınlayacak. Fakat bu güncellemelere diğer serilerin dahil olup olmayacağı konusunda da henüz bir bilgi yok. Özellikle giriş seviyesi telefonlar için de en azından güvenlik güncelleştirmeleri yayınlanması düşünülüyor. Bu güncellemelerin detayları neler olur ne gibi yenilikler kullanıcılara sunulur işte bu noktada Samsung tarafından yapılacak olan net açıklamaları beklemek gerekiyor. Her ne kadar yapılacak açıklamayı beklesek de orta ve giriş seviyesi için güncelleme yayınlansa bile çok kapsamlı güncellemeler yayınlanmayacağını da belirtelim.

Popüler Haberler

İlgili Haberler