Samsung Galaxy On5 Özellikleri Ortaya Çıkıyor

Teknoloji devi ve akıllı telefon pazarının liderleri arasında yer alan Samsung’un yeni modeli gün yüzüne çıkmaya başladı. Samsung Galaxy On5 model adıyla satışa sunulacağı tahmin edilen cihazın teknik detayları markaya yakınlığıyla bilinen haber kaynakları tarafından sızdırılıyor.

Samsung tarafından geçtiğimiz aylarda ar-ge çalışmaları için Hindistan’a gönderilen modelin SM-G570 model numarasına sahip olduğu görülmüştü. Bu noktadan yola çıkılarak yeni cihazın Samsung Galaxy On5 modeli olacağına kesin gözüyle bakılıyor.

Tüm bu sızıntıların yanı sıra yeni gelişmelerle birlikte de Samsung Galaxy On5 modeli Geekbench testleri sırasında ifşa edildi. Henüz teknik detayları tam olarak belli olmasa da önemli özelliklerin gün yüzüne çıkmaya başladığı dikkatlerden kaçmıyor.

Samsung Galaxy On5 Teknik Özellikleri

İlk olarak ortaya çıkan bilgilerde cihazın bünyesinde 2 GB RAM’in yer alacağı görülüyor. Bunun yanı sıra henüz marka ve modeli belli olmayan 4 çekirdekli bir işlemcinin cihaza güç vereceği de ortaya çıkan detaylar arasında yer alıyor.

Android 6.0.1 işletim sistemiyle satışa sunulacak olan telefonun orta seviye segment cihazlar arasında yer alacağı çık açık ve net bir şekilde görülüyor.

Tüm bunların yanı sıra tasarım detayları da gün yüzüne çıkıyor. 5 inçlik bir erkan büyüklüğne sahip olacak Samsung Galaxy On5 modelinin arkasında 8 MP, önünde ise 5 MP kamera yer alması bekleniyor. 2600 mAh bataryadan beslenecek olan telefonun 128 GB’a kadar artırılabilir hafızaya sahip olacağı da dikkatlerden kaçmıyor.

Birçok teknik detay ortaya çıkmış olsa da Samsung Galaxy On5 modelinin hangi ülkelerde satışa sunulacağı ise henüz bilinmiyor. Cihazla ilgili olarak teknik detayların tam olarak ortaya çıkmasından sonra Samsung tarafından yapılacak olan resmi bir açıklamayla birlikte Samsung Galaxy On5 modelinin hangi ülkelerde ve ne zaman satışa sunulacağının açıklanması bekleniyor.

Samsung Galaxy On5 Fiyatı Ne Kadar Olacak?

Teknik özellikler bakımından orta seviye bir akıllı telefon olacağı kesinleşen cihazın satış fiyatının da markanın bu segmentte yer alan cihazlarıyla paralellik göstermesi bekleniyor. Fiyat bilgisinin de resmi tanıtımda ortaya çıkacağı ifade ediliyor.

Popüler Haberler

İlgili Haberler