Samsung Galaxy Note7 mi iPhone6S Plus mı?

Samsung Galaxy S7 serisi ile iyi bir iş çıkartmıştı. Şimdi de bir diğer Amiral Gemisi Samsung Galaxy Note 7 tanıtıldı ve 19 Ağustos’ta piyasaya sürülecek. Peki, yeni bir Amiral Gemisi almak istiyorsunuz. Tercihinizi Galaxy Note 7 den mi yana kullanmalısınız yoksa iPhone 6s Plus mı?

Biraz zor seçim yapıyorsanız işiniz oldukça zor demektir. Hele ki akıllı telefon sektöründe hem alternatifler çok, hem de her gün yeni bir model piyasaya sürülüyor.

Sizde nihayet kafaya koydunuz ve yeni bir cihaz satın almak istiyor ve kucak dolusu da para harcayacaksınız. Hangisini almanız daha doğru olacaktır? iPhone 6s Plus mı yoksa Galaxy Note 7 mi?

İşte tercih sebeplerinizi oluşturacak karşılaştırmalar

galaxy-note-7 Samsung yeni Amiral Gemisi için iki noktanın altını çiziyor. Şık ve güçlü. Burada marka cihazın hem tasarım açısından zarif olduğunu hem de donanımsal olarak güçlü olduğunu gösteriyor.

Samsung Galaxy Note 7 ölçüleri baz alındığında iPhone 6s Plus’dan daha büyük ancak daha hafif. Note 7 169 gram iken iPhone 6s Plus’ın 192 gram olduğu gözüküyor.

Hatta Galaxy Note 7, 3500 mAh değere sahip bir bataryaya sahipken iPhone da bu değer 2750 mAh’de kalıyor. Burada önemli bir ayrıntıda Note 7 USB-Type-C formunda şarj edilebiliyor olması. Bu da batarya tam boşken onu tam dolu hale getirmek sadece 1,5 saat alıyor.

Ekran çözünürlüğünde Galaxy Note 7 önde. 5,7 inç ekran 1440×2560 piksel çözünürlüğünde iken iPhone 6s Plus ise 5,5 inç ve FullHD çözünürlük sunuyor.

iphone-6s-plusEkran kaliteleri bakımından yine Note 7’nin önde olduğunu söyleyebiliriz. SuperAMOLED ekranı bulunan Note 7 de ayrıca cihazın hem arkasında hem de ön yüzünde Corning Gorilla Glass 5 kullanılmış. Bu sektörde bir ilk. Apple cephesinde ise IPS LCD bir ekran karşımıza çıkıyor.

Depolama kapasitesinde durum belirsiz diyebiliriz. iPhone  6sPlus 16/64/128GB seçenekleriyle gelirken Note7 de tek seçenek var oda 64GB. Ancak iyi tarafı microSD yuvası var ve tam 256GB ‘a kadar yükseltilebiliyor.

iPhone 6s Plus 3 bin 649 lira fiyat etiketine sahip. Galaxy Note 7 ise aşağı yukarı 3bin 500 lira olacak.

Teknolojik üstünlük kesinlikle Samsung Galaxy Note 7’de. Ancak iOS ekosistemi içerisinde yer alma tercihini yapacak kişilere de neden diye sormak büyük hata olacaktır.

Popüler Haberler

İlgili Haberler