Samsung Galaxy Note 7 suya dayanıklı mı?

Samsung Galaxy Note 7 ile ilgili haberler gelmeye devam ediyor. Ne de olsa geri sayım devam ediyor ve çok kısa süre sonra resmi olarak bu akıllı cihaz tanıtılacak.

Amerikan tüketici dergisi Consumer Reports daha önce Samsung Galaxy S7 Active modelinin su geçirmezlik testlerinden başarıyla geçemediğini ifade etmişti. Diğer standart model ve Galaxy S7 Edge gibi modellerde ise böyle bir sorun olmadığı da habere eklenmişti.

Şimdi ise böyle gelişmiş ekipmanlar, laboratuvarla olmasa da Samsung Galaxy Note 7 ile ilgili biraz ‘köpürtülmüş’ şekilde yapılan su geçirmezlik testine ait görseller basına sızdırıldı.

Amaç bir yandan Samsung Galaxy Note 7 ‘nin gerçekten suya karşı dayanıklı olup olmadığını göstermek değil. Biraz şova kaçılmış ancak gelin bakın daha resmi olarak satışa çıkmayan telefona neler yapmışlar bir bakalım.

Öncelikle Samsung Galaxy Note 7 ‘nin suya resmen dayanıklı olacağını söyleyelim. Yani dünyada ki adıyla IP68 sertifikasına sahip olacak. Bu sertifikaya sahip olan bir akıllı telefonun standart minerallerin olduğu 1,5 metre derinliğindeki suda 30 dakika boyunca su geçirmeyeceği anlamına geliyor.

Sabunla yıkandı

galaxy-note-7-1468910786İşte Samsung Galaxy Note 7 ‘de böyle bir sertifikaya sahip olacak olsa da, iş başa düşüp gündelik kullanımda karşı karşıya kalınabilecek şeyler yapmışlar Note 7’ye

Önce suyun altına sokulan Note 7, bu testi yapanların gözüne biraz kirli gözükmüş sanıyoruz ki, sabunla da yıkamayı ihmal etmemişler.

Aslında haberin detaylarında sabunla yıkanan telefonun akıbeti hakkında net bir bilgi yok. Zaten böyle son kullanıcılar için anlaşılabilir testlerin amacı gözlerin bu ürüne çevrilmesi olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.

İşte çıkış tarihi

Samsung Galaxy Note 7’nin çıkış tarihini daha önceki haberlerimizde belirtmiştik. 2 Ağustos’ta New York’ta düzenlenen ana etkinlikle tanıtılacak olan Note 7 kesinleşen haberlere göre iris tarama özelliğine de sahip olacak.

Eğer sizde teknolojiyi yakından takip ediyor ve Galaxy Note 7’nin tanıtımını canlı olarak seyretmek isterseniz, 2 Ağustos günü Türkiye saati ile 16.00’da Samsung’un resmi internet sitesi üzerinden de canlı yayımlanacak programı takip edebilirsiniz. Benzer tanıtımların Rio de Janerio ve Londra’da da yapılacağını belirtmekte fayda var.

Popüler Haberler

İlgili Haberler