Samsung Galaxy Note 7 Ön Paneli Ortaya Çıktı

Samsung Galaxy Note serisinin yeni üyesinin resmi olarak gün yüzüne çıkmasına yaklaşık bir ay kala cihazın ön paneli internet üzerinden sızdırıldı.

Hatırlanacağı üzere uzun bir süre yeni Note modelinin isminin ne olacağı üzerinde tartışmalar yaşanmıştı. Meydana gelen son gelişmelerle birlikte cihazın Samsung Galaxy Note 7 model adıyla birlikte piyasaya sürüleceği de netliğe kavuşmuş oldu. Samsung Galaxy S serisiyle aynı paralelde yer almak amacıyla Note 6 modelini es geçip direk olarak Note 7 modelini piyasaya sunmaya hazırlanan Samsung markasının yeni modeliyle ilgili olarak da gelişmeler gelmeye devam ediyor.

Kaynağı henüz belli olmayan bir görselle birlikte Samsung Galaxy Note 7 modelinin ön paneli açık bir şekilde internet üzerinden kısa bir süre içerisinde tüm dünyaya sızdırıldı. Ortaya çıkan görselden de net bir şekilde görüleceği üzere Samsung Galaxy Note 7 modeli 5.8 inç büyüklüğünde bir ekrana sahip olacak. Ekran büyüklüğünün yanı sıra görselde cihazın tasarımı konusunda da ipuçları çıkarmak mümkün.

İris Algılama Teknolojisi Yer Alacak Mı?

Sızdırılan görselde Samsung Galaxy Note 7 modelinin ön kısmında üstte 3 adet yan yana deliklerin bulunduğu görülüyor. Alışıla gelmiş akıllı telefon modellerinde yer almayan bu delikler akıllara cihazda iris algılama teknolojisine yer verilmiş olabileceğini getiriyor. Henüz Samsung tarafından iris algılama teknolojisinin hangi modellerde kullanıma sunulacağı bilinmese de yakın bir zaman önce Samsung tarafından iris algılama teknoloji için gerekli olan patentlerin alındığı herkes tarafından biliniyor. Bu sebepten dolayı da Samsung Galaxy Note 7 modeline ait olduğu iddia edilen ön panelde yer alan 3 deliğin iris algılama teknolojisine ait olacağı tahmin ediliyor.

Beklentilerin gerçek olması durumunda Samsung Galaxy Note 7 modelinin sahip olduğu teknolojilerle rakipleri karşısında oldukça güçlü hale geleceğini şimdiden ifade etmek yanlış olmayacaktır.

Resmi Tanıtıma Son 1 Ay

Cihazın 2 Ağustos 2016 günü resmi bir şekilde Samsung tarafından tanıtımının yapılması bekleniyor. Henüz yapılmış bir resmi açıklama bulunmasa da ortaya çıkan detaylardan bu tarihin kesin olduğu düşünülüyor.

Her yönden farklı bir akıllı telefon olması beklenilen Samsung Galaxy Note 7’nin çıkacağı gün büyük bir merakla bekleniyor.

Popüler Haberler

İlgili Haberler