Samsung Galaxy Note 7 Model Adı Doğrulandı

Teknoloji dünyasında meydana gelen gelişmeleri yakından takip edenlerin çok daha iyi bileceği üzere uzun bir süredir Samsung Note serisine yeni eklenecek olan modelin isminin ne olacağı tartışılıyordu.

Normalde Samsung Galaxy Note 6 modeliyle serinin devam etmesi beklenirken kısa bir süre önce ortaya çıkan haberlerle birlikte Note 7 ismiyle serinin devam edebileceği ortaya atılmıştı. Yeni modelin neden Note 7 model adıyla çıkarılacağının sebeplerinin açıklanması neticesinde cihazın isminin Note 7 olacağına kesin gözüyle bakılıyordu.

Galaxy Note 6 Neden Es Geçildi?

Bilindiği gibi Samsung’un bir diğer amiral gemisi serisi Galaxy S modellerinden oluşuyor. Samsung Galaxy S serisinin son modelinin S7 olmasından ve Galaxy Note serisinin de aynı paralelde devam edebilmesi için Note 6 modelinin es geçilerek direk olarak Note 7 modelinden devam edileceği açıklandı.

Samsung Note 7’yi Doğruladı

Kısa bir süre önce Samsung tarafından yeni Note modeliyle ilgili olarak paylaştığı görselde 7 rakamına işaret edildiği görülmüştü. Ayrıca markaya yakınlığıyla bilinen haber kaynakları tarafından da sürekli olarak yeni modelin Note 7 olacağıyla ilgili olarak haberler yapılmaktaydı. Tüm bu noktalardan yola çıkılarak Note 7 isminin kullanılacağı düşünülse de Samsung tarafından yapılmış her hangi bir açıklama bulunmuyordu.

Samsung’a yakın olan birçok haber kaynağı tarafından firmanın yetkililerinin Samsung Galaxy Note 7 model adını doğruladığı belirtiliyor.

Samsung Galaxy Note 7 Teknik Özellikleri

5.7 inç ekran büyüklüğüne sahip olacak olan Note 7 modelinin ekranın Quad HD AMOLED teknolojisine sahip olacağı kesinleşen detaylar arasında yer alıyor. Bunun yanı sıra cihazın 64 GB dahili hafızaya sahip olacağı gibi bunun yanı sıra microSD kart desteğiyle hafızası da artırılabilecek.

Ekran büyüklüğü ve yüksek çözünürlüğüyle ön plana çıkan Samsung Galaxy Note serisinin arkasında çift kameranın yer alacağına da kesin gözüyle bakılıyor. 12 MP çift arka kameranın yanı sıra cihazın 5 MP çözünürlüğünde de ön kameraya sahip olması bekleniyor.

Telefonun yakın bir zamanda resmi olarak tanıtılması beklenirken gümüş, siyah ve mavi renk seçenekleriyle teknoloji severlerin beğenisine sunulacağı ifade ediliyor. Fiyat konusunda ise yapılmış her hangi bir açıklama bulunmuyor.

Popüler Haberler

İlgili Haberler