Samsung Galaxy Note 7 İçin Beklenen Açıklamalara Başladı

Samsung’un akıllı telefonları genelde özellikleri ve tasarımları ile çıkış yaptığı andan akıllı telefon dünyasında gündem olmayı başarıyor. Çok kısa süre içerisinde pazarda kendisine yer bulabilen Samsung akıllı telefon serilerinin satış oranları da bir hayli yüksek. Zaten marka genel olarak bakıldığında akıllı telefon dünyasında en çok satan akıllı telefonlar arasında gösteriliyor. Fakat geçen sene büyük umutlar ile beraber yayınlanan yeni seri amiral gemisi modeli olan Galaxy Note 7 için beklenmedik gelişmeler yaşanmıştı. Daha önce hiç olmadığı kadar öne çıkan telefonlardan biri olmasına karşın Galaxy Note 7 serisi Samsung için tam bir hayal kırıklığı oldu.

Galaxy Note 7 Serisindeki Sorun Netlik Kazandı

Aslında iris tarayıcısı dahil olmak üzere birçok yenilikler beraber gelmesine karşın telefonların bir bir alev alıyor olması Samsung’un tüm seriyi iptal etmesine neden olmuştu. Uzun süre konuşulan arı ardına haberleri yapılan olay sonrasında ise Samsung resmi bir çalışma başlatmış ve Galaxy Note 7 serisinde yaşanan sorunu incelemeye almıştı.

Galaxy Note 7

Sorunun üzerinden epey bir süre geçmesine karşın yaşanan sorunun nedeni ise henüz yeni yeni açıklandı. Samsung tarafından yapılan basın açıklaması ile sorunun telefonun tasarımı nedeniyle pillerin uç kısmının kıvrılmasından kaynaklandığı belirtildi. Söz konusu sorunun tasarımsal bir detaydan kaynaklanıyor olması elbette ki Samsung’un epey bir konuşulmasına neden olacak. Tabi bununla beraber marka yaşanan sorun için bilgilendirme açıklamalarına da devam ediyor.

Türkçe Altyazılı Sorun Videosu

Bu noktada telefonun satış acıktığı her ülke için yeni açıklamalar yayınlayan Samsung, şimdide söz konusu sorunu açıklamak için Türkçe altyazılı bir video yayınladı. Sorunu video üzerinden anlatan markanın bununla beraber yeni Note 8 serisi içinde çalışmalara başladığı öğrenildi.

Tabi bununla beraber Galaxy Note 7 serisinden sonra markanın üretim aşamaları dahil olmak üzere sistemlerinde de birçok değişiklik yaptığını belirtelim. Bu bağlamda Note 8 akıllı telefonları için yapılan üretiminde çok daha farklı olması haliyle Samsung’un çok daha fazla değişikliği kullanıcılara sunması bekleniyor. Galaxy Note 7 serisi sonrası yeni modeller ne kadar tercih edilir merak konusu.

 

Popüler Haberler

İlgili Haberler