Samsung Galaxy Note 7, AnTuTu testinde…

Büyük gelmiş ve Samsung Galaxy Note 7 ‘yi piyasaya tanımıştı. Ancak merakla beklenen bir şey daha vardı. Bu cihazın sahip olduğu donanımlar nasıl bir performans gösterecekti? İşte o sorunun soruları ve detaylar.

Samsung Galaxy Note 7 ‘nin kesinlikle profesyonelce ortaya çıkartıldığını söylemek gerek. Hani insan Samsung ‘un yaptığı cihazlara bakınca Samsung’un akıllı telefon üretmesi için ilahi bir güç tarafından görevlendirildiğini söyleseler inanacak durumdayım. Elbette Samsung, ürettikçe özgüveni çoğalıyor ve ne denemekten korkuyorlar ne de araştırmaktan.

Rakamlara baktığımızda bunu görebiliyoruz. Ancak her zaman teknolojide bile rakamların tek başına bir şey ifade etmediğini söylemek lazım.

Bunu denemenin en iyi yollarından birisi de denemek, cihazı zorlamak ve ölçmektir. İşte Samsung Galaxy Note 7 de böyle bir testten geçti.

Samsung Galaxy Note 7 AnTuTu testinde 1 numara

antutu2Şüphesiz akıllı telefonlar ilk çıktığında hemen AnTuTu testinin yolunu tutar. Ne kadar çok puan o kadar iyi demek.

Ancak detayları vermeden önce sonuçları yorumlamak gibi bir farklı duruma dikkat çekmek istiyoruz o da AntuTu sonuçları bu cihazın en azından donanımsal olarak rakipleri Samsung Galaxy S7 yi de, iPhone 6S ‘i de geride bıraktığı görülüyor.

Şimdi geçelim ayrıntılara.

Samsung Galaxy Note 7,  AnTuTu testinden toplam 145,143 puan aldı. Tabi bu toplam puanı. 3D puanı 57,747 olurken, arayüz performansından 43,500 puan aldı. CPU puanı 31,847 ve RAM puanı ise 12,469 oldu.

Puanların toplamına baktığımızda ve iPhone 6s Plus’ın bu testten sadece 58,664 toplam puan aldığında cihazın donanımsal konularda ne kadar üstün olduğu da ortaya çıkıyor.

Samsung Galaxy S7 ise AnTuTu testinden 136,695 puan almıştı. S7 ile Note 7 arasındaki farkın temel kaynağı ise işlemci ve RAM den kaynaklanıyor.

Bir diğer test ise GFXBench. Burada da cihazların grafik performansları ölçülüyor. T-Rex HD on-screen bölümünde 53 FPS alan Note 7 Manhattan on-screen bölümünde ise 29 FPS değer alıyor. Aslında rakamlar iPhone 6S Plus’ın gerisinde. Buradan bakınca Note 7’nin performansı eleştirilebilir gibi dursa da 2K çözünürlüğe karşın FullHD çözünürlük rakamları birbirinne yakın olması Note 7’nin ne kadar güçlü olduğunu gösteriyor.

Popüler Haberler

İlgili Haberler