Samsung Galaxy J7 İçin Android Marshmallow Güncellemesi Geldi

Samsung’un orta bütçeli ve yüksek performanslı cihazlarının yer aldığı J serisi için gösterilen ilgi her geçen gün artıyor. J serisi ilk olarak Çin’de satışa sunulmuş ve gösterilen büyük ilginin ardından dünya genelinde birçok ülkede satışa sunulmuştu. J serisinin en çok ilgi gören modelleri arasında yer alan Samsung Galaxy J7 modeli için ise Android Marshmallow güncellemesinin getirildiği açıklandı.

Android Marshmallow Şimdi Samsung Galaxy J7 Modelinde

Android 5.1 Lollipop işletim sistemiyle satışa çıkan Samsung Galaxy J7 modeline Marshmallow güncellemesinin geleceği daha önce açıklanmıştı.

Sekiz çekirdekli Exynos 7580 işlemciden güç alan Galaxy J’nin Android Marshmallow güncellemesiyle çok daha yüksek bir performansa sahip olacağı belirtiliyor. Bilindiği üzere Android Marshmallow güncellemesi cihazlarda ciddi anlamda performans artışı sağlıyor.

Samsung Galaxy J7 İçin Gelen Yenilikler

Android Marshmallow güncellemesi ile birlikte Galaxy J7 modelinde önemli değişiklerin meydana geldiği ifade ediliyor. Dikkatleri çeken ilk yeniliğin bataryada olduğu belirtiliyor. Samsung Galaxy J7 modelinde batarya verimliliğini artıran Android Marshmallow güncellemesiyle birlikte Doze modunun da kullanıma sunulduğu görülüyor.

Batarya verimliliğini artıran ve Doze modunu kullanıma sunan güncellemenin aynı zamanda genel olarak performans artışı sağladığı yapılan testlerin sonuçlarından elde edilen verilerden de çok açık ve net bir şekilde fark ediliyor.

Samsung TouchWiz Arayüz Tasarımı

Android Marshmallow güncellemesinin yayınlanmasının ardından Samsung tarafından geliştirilen ve TouchWiz adı verilen yeni arayüz tasarımı da bilindiği üzere Android Marshmallow güncellemesi alan Samsung akıllı telefon modellerinde kullanıma sunuluyor. Yeni güncellemeyle birlikte Samsung Galaxy J7 modelinde de TouchWiz adı verilen en yeni ara yüz tasarımına geçiş yapılacak.

Toplamda 1.04 GB büyüklüğe sahip olan Android Marshmallow güncellemesini yapmadan önce cihazların Wi-Fi ağına bağlanması ve şarjda olması gerektiği konusunda uyarılar yapılıyor. Her hangi bir internet kesintisi veya telefonların kapanması durumunda güncellemenin yarıda kesilebileceğinden dolayı sağlıksız sonuçların ortaya çıkabildiğinin unutulmaması gerekiyor. Tüm önlemler alındıktan sonra gönül rahatlığıyla Samsung Galaxy J7 akıllı telefon modeli sahiplerinin Android Marshmallow güncellemesini indirebilecekleri ifade ediliyor. Bunun için sistem güncelleme bölümünün kontrol edilmesi yeterli olacaktır.

Popüler Haberler

İlgili Haberler