Samsung Galaxy J2 ve Smart Glow Ortaya Çıktı

Samsung Galaxy J serisinin en çok merak edilen modeli de gün yüzüne çıkarak serinin tüm modelleri tamamlanmış oldu. Serinin diğer modellerinden farklı olarak Samsung Galaxy J2 modelinin en dikkat çekici özelliği cihazın bünyesinde yer alan Smart Glow özelliği oldu. Alışa gelmiş LED bildirimleri yeniden yorumlayan Samsung firmasının geçtiğimiz haftalarda bu konuda patent başvurusu yaptığı ortaya çıkmıştı. Patent başvurusunun ardından oldukça kısa bir süre içerisinde uygulamaya geçirilmesi ise dikkatlerden kaçmadı.

Smart Glow adı verilen bu teknoloji kapsamında genel olarak ön kameranın yanında yer alan renkli LED bildirim ışığı geliştirilerek yeni bir boyut kazandığı görülüyor. Kamera yuvasının çevresine yerleştirilen aydınlatma sistemi sayesinde çok daha belirgin bir şekilde bildirim ışıklarının renkleri görülebiliyor. Tüm bunların yanı sıra standart LED bildirimlerinden farklı olarak Smart Glow sisteminde donanımlarla ilgili uyarılar için de renk ataması rahatlıkla yapılabilecek.

Arka Kamerayla Selfie Çekmek Kolaylaşıyor

Bilindiği üzere akıllı telefonların hemen hepsinde ön kameraların kaliteleri arka kameralara göre oldukça düşüktür. Bu sebepten dolayı ön kameralarla istenildiği gibi kaliteli selfieler çekmek mümkün olmamaktadır. Arka kamera çekimlerinde ise kullanım pratikliği problemi gün yüzüne çıkıyor.

Smart Glow teknolojisi bu noktada devreye girerek arka kamerayla oldukça pratik bir şekilde selfie çekilmesine de imkan sağlıyor. Kameraların bünyesinde yer alan geri sayım özelliğiyle birlikte çalışan Smart Glow sayesinde oldukça basit ve kaliteli bir şekilde arka kamerayla selfieler çekilebiliyor.

Samsung Galaxy J2 Teknik Özellikleri

720p çözünürlüğünde 5 inç ekran büyüklüğüne sahip olan Samsung Galaxy J2 modelinde Cortex A7 4 çekirdekli işlemci yer alıyor. Bunun yanı sıra 1,5 GB RAM ve 8 GB artırılabilir depolama alanına sahip olan Samsung Galaxy J2 modelinde TST adı verilen yeni bir sistemin kullanılması da dikkatlerden kaçmıyor. Turbo Speed Technology olarak kullanıcıların karşısına çıkan teknoloji sayesinde cihazın arka planında çalışan tüm uygulamalar kapatılarak işlemlerin oldukça hızlı bir şekilde yapılabilmesi sağlanıyor.

İlk olarak Hindistan’da satışa sunulacak olan cihazın fiyatı ise 145 dolar olarak belirlendi.

Popüler Haberler

İlgili Haberler