Samsung Galaxy J2 Pro Ortaya Çıktı

Yakın zamanda bir diğer amiral gemisi olan Note 7 akıllı telefonunuz duyurması beklenen teknoloji devi Samsung bu süreçte sadece Note serisi üzerine yoğunlaşmaktan da vazgeçti. Zira dev firma artık Note serisinin yanı sıra diğer orta sınıf telefonları içinde yeni model tanıtımları yapmaya başladı. Bu noktada kullanıcılara ilk olarak alışkanlık haline gelmiş olan güncel model sürüm tanıtımı yapıldı. Yani daha önceki serilerde olduğu gibi artık Samsung J serisi içinde Pro isimli geliştirilmiş bir üst model duyurusu daha yaptı. Bu noktada ilk duyuru ise Samsung Galaxy J2 hakkında geldi. Resmi olarak açıklamam yapan Samsung yakın zamanda Samsung Galaxy J2 Pro’nun da piyasaya sürüleceğini açıkladı.

Teknik Özelliklerde Açıklandı

Resmi duyuruyla beraber telefonun beklenen teknik özellikleri konusunda da net açıklamalar yapıldı. Yapılan açıklamalarda ilk dikkat çeken konu ise yine Smart Glow desteği oldu. Daha önceki modelde de kullanıldığı gibi Smart Glow teknolojisini de bu modelde de kullanacağı açıklayan Samsung yaptığı açıklamayla beraber diğer özellikler konusunda da net bilgiler vermeye başladı. Bu noktada ilk olarak ekran boyutu açıklandı. Açıklanan ekran boyutu 5 inç olurken AMOLED ekrana sahip olacağı da açıklanan telefonun bunun dışında 1280X720 çözünürlük desteği de sunacağı belirtildi.

Ram Yine Düşük Tutulmuş

Modelin diğer bir özelliği ise Ram miktarı oldu. Zira Samsung’un bu modelde de Ram miktarını biraz aşağıda tuttuğu gözlemleniyor. Açıklanan Ram miktarı ise şuan için 2 GB. Bunun dışında 16 GB depolama alanı da sunuluyor. Giriş seviyesine hitap etmesi beklenen yeni serinin işlemci olarak da 4 çekirdek 1,5 GHz hızında işlemciler tercih ettiğini belirtelim. Tüm bu özellikleriyle beraber şuan için sadece Hindistan pazarında piyasaya sürülen ürünün fiyatı da oldukça makul. İlk açıklanan liste fiyatına göre ürün Hindistan pazarında 150 dolar gibi bir fiyata satışa çıkıyor. Fakat bu fiyatların Avrupa ve Amerika bölgesinde çok daha yüksek miktarlarda olabileceği de düşünülüyor. Henüz bu konuda net bir fiyat olmadığını da belirtelim.

 

Popüler Haberler

İlgili Haberler