Samsung Galaxy C9 Yolda

Akıllı telefon serilerine sürekli bir yenisini daha eklemek için çalışmalar yapan teknoloji devi Samsung son olarak amiral gemisi serileri S ve Note serileriyle gündeme gelmişti. Geçtiğimiz günlerde de bu konuda yen, amiral gemisi modelini Note 7’yi tanıtan Samsung, şimdilerde ise bir başka serisi için bir başka akıllı telefon modelini piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Özellikle son dönemde serilerinin sayısını da arttıracağını açıklayan Samsung’un bundan sonraki yeni üyesinin ise Samsung Galaxy C9 olacağı açıklandı. Samsung’un C serisi için yeni bir üye olacak olan C9 ile beraber Samsung’un yeni bazı çözümler sunacağı da açıklandı.

Orta Segment İçin Yeni Üye

Bu noktada Samsung Galaxy C9’un ota segment serisi olan C serisinin yeni üyesi olacağı da açıklandı. C5 ve C7 modelleri ile daha çok orta segmente hitap eden Samsung bu seride de orta ile üst segment arasında yeni bir ürün daha piyasaya sunacak. Şuan için belli olan teknik özelliklerde bu duruma kanıt olarak gösterilebilir. Zira ilk açıklanan bilgilere göre Samsung Galaxy C9 üzerinde 6 inç ekran bulunacak ve bu ekran Full HD çözünürlük desteği sunacak. Yüksek çözünürlük desteği ve geniş ekran ile ilgi çekecek olan serinin bir diğer özelliği ise Ram miktarı oldu.

4 GB Ram

Bu noktada elde edilen bir diğer bilgiye göre ise Samsung bu seride de Note 7 serisinde olduğu gibi 4 GB Ram kullanılacağı da açıklandı. Note 7’nin en çok eleştirilen yanlarından biri olarak bilinen 4 GB Ram’in bu seri için ise oldukça ideal görüldüğünü de söylemek gerekiyor. Yüksek Ram miktarının aynı sıra telefonda 32 GB dahili depolama alanı ve Snapdragon işlemci kullanılacağı açıklandı. Fakat işlemci serinin hangi işlemci serisi olacağı ise merak konusu oldu. Samsung’un bu konuda da yeni serisi için yakın zamanda bir tanıtım yapması ve tanıtımda işlemci modelinden Ram seçeneklerine kadar hemen her bilginin de verilmesi bekleniyor.

Popüler Haberler

İlgili Haberler