Samsung Galaxy A9 Pro Satışına Başladı

Samsung’un son dönemde akıllı telefon satış stratejilerini değiştirmeye başladığını duymuştuk. Akıllı telefon pazarından en yüksek özelliklere sahip olan telefonlar arasında gösterilen S serisi ile adını duyuran ve genelde de S serisine ağırlık veren Samsung’un artık sadece bu seri ile değil diğer serilerle de adını duyurmak için çalışmalarını hızlandırdığı haberleri yapılmıştı. Yapılan tüm bu haberlerin ardından beklenen de oldu. Samsung şimdilerde orta ve giriş seviye telefonlarını bir bir piyasaya sürmeye başladı. Bu noktada teknoloji devinden son gelen adım ise Galaxy A9 Pro adımı oldu. Orta segment akıllı telefon sınıfı için geliştirilen Galaxy A9 Pro sonunda satışa da sunuldu.

6 İnç Dev Ekran

Galaxy A9 Pro’nun satışa sunulmasıyla beraber telefonun teknik özellikleri de merak konusu oldu. Bu noktada serinin yeni elemanının en çok beğeni toplayan özelliklerinden birisi de ekranı oldu. 6 inç gibi dev bir ekran boyutu ile gelen Galaxy A9 Pro bu ekranı Full HD çözünürlük ve Super AMOLED teknolojisiyle destekliyor. Ekran özellikleri oldukça iyi olan Galaxy A9 Pro’nun işlemcisi de orta sınıf için oldukça iyi. Zira telefonda SnapDragon 652 8 çekirdek işlemci kullanılmış. Bu sayede çok daha iyi bir kullanım deneyimi sunacak olan Galaxy A9 Pro’nun RAM miktarı da işlemciye tam destek verebilecek. Zira telefonda akıllı telefonlar için artık standart seviye olarak gösterilebilecek 4 GB RAM kullanılmış.

Pil Teknolojisi En Büyük Avantajı

Telefonun büyük ekran olması ve işlemcisinin de bir hayli performanslı olması Galaxy A9 Pro için şarj sorununu ortaya çıkarmıştı. Fakat Samsung bu sorunu en iyi şekilde çözdü. Zira Galaxy A9 Pro üzerinde 5.000 mAh kapasiteli dev bir pil kullanılmış ve pile hızlı şarj özelliği verilmiş. Yani diğer bir söylemle Galaxy A9 Pro telefonda pil sorunu tamamen ortadan kaldırılmış. Tüm bu özellikleriyle beraber Galaxy A9 Pro’nun satış rakamı ise 500 dolar civarında tutuldu. Bu rakamlar ve özellikleri sayesinde Galaxy A9 Pro Samsung’un en çok satılan telefonlarından biri olacak gibi.

 

Popüler Haberler

İlgili Haberler