Samsung Galaxy A8 Ortaya Çıktı

Akıllı telefon serileri arasında Samsung piyasaya sürdüğü serilerle beraber büyük oranda beğeni kazanmayı başardı. İlk olarak S serisi ardından bir diğer amiral gemisi olan Note serisi derken şimdilerde ise dev marka giriş ve orta segment serileri ile gündeme geliyor. Özellikle son dönemde giriş ve orta segment akıllı telefonlarına daha fazla önem veren Samsung, bu noktada son olarak ise A serisi ile gündeme gelmişti. Daha önce A ile piyasadaki yerini alan dev marka şimdilerde ise A8 ile gündemde. Yakın zamanda piyasaya çıkması beklenen telefonun aslında teknik özelliklerinin de belli olduğunu belirtelim.

Performans Açısından Tatmin Edici

Bu noktada telefonun belli olan özelliklerine bakacak olursak performans açısından oldukça tatmin edici olduğun görebiliyoruz. Teknik özellikler konusunda verilen ilk detayda bunu ortaya koyuyor. Verilen ilk detaya göre Samsung bu seride 8 çekirdekli işlemci kullanmış. 8 çekirdekli işlemcinin markasının ise Exynos 7420 olduğu iddia ediliyor. Fakat bu konuda henüz net bir bilgi olmadığın da belirtelim. Yani işlemcinin ilerleyen günlerde değiştiğini de görebiliriz. Bununla beraber orta segmente dahil olacağı da iddia edilen yeni seri akıllı telefonun ayrıca 3 GB Ram miktarına da sahip olacağı da açıklandı. 3 GB Ram seçeneğiyle beraber 32 GB Depolama alanının da sunulacağını da belirtelim.

5.1 İnç Ekran Boyutu

Henüz resmi tanıtımı yapılmayan Samsung A8 serisi akıllı telefonların iddialara göre ortaya atılan bir diğer detayı ise ekranına yönelik oldu. Gelen bilgilere bakacak olursak Samsung bu seride de 5.1 inç ekran kullanacak ve ekrana da Full HD çözünürlük desteği verilecek. Full HD çözünürlük desteğinin yanı sıra ekran teknolojisi konusunda da yine Super AMOLED tercihinin yapılacağı iddialar arasında yer alıyor. Tabi tüm bunlar için öncelikler Samsung’un yeni akıllı telefonu A8 için yapacağı açıklamayı beklemek gerekiyor.

Popüler Haberler

İlgili Haberler