Samsung Galaxy A5 Android 6.0 Güncellemesi Başladı

Android 6.0 güncellemesinin gelip gelmeyeceği konusunda uzun zamandır çeşitli söylentiler ortaya atılsa da Samsung tarafından tartışmaya son noktaya koyularak Samsung Galaxy A5 için Android 6.0 güncellemesinin global olarak başladığı bildirildi. Meydana gelen bu gelişmeyle birlikte markanın ekonomik açıdan büyük bir bölümünü meydana getiren orta segment cihazların da kullanım ömürleri artırılmış oldu. Bunun yanı sıra kullanıcıların Samsung’un orta segment cihazlarına olan güveninde de artışın yaşanacağı tahmin ediliyor.

Ülkemize Büyük Bir Önem Veriliyor

Akıllı telefon üreticileri için Türkiye pazarı oldukça büyük bir önem taşıyor. Hemen her modelin büyük bir ilgi gördüğü ülkemizde akıllı telefon üreticilerinin büyük bir çoğunluğu ülkemizde oldukça yüksek satış rakamlarına ulaşabiliyor.

Bu sebepten dolayı da dünya teknoloji devleri tarafından ülkemiz kullanıcılarına önem veriliyor. Samsung ve LG gibi firmaların Android güncellemelerini ilk olarak ülkemize göndermeleri de bu durumu çok açık ve net bir şekilde koyuyor.

Android 6.0 Galaxy A5 İçin Neler Getiriyor?

Henüz güncellemeler Samsung Galaxy A5 için yeni gönderilmeye başlasa da güncellemeyle birlikte meydana gelen yenilikler ve değişiklikler de ortaya çıkmaya başladı. İlk gelen haberler arasında cihazın genel olarak performansında iyileşmelerin yaşandığı yer alıyor. Bunun yanı sıra batarya, kamera, parmak izi okuma sensörü gibi donanımlarda da güncellemeyle birlikte performans artışlarının yaşandığı belirtiliyor.

Ara yüz tasarımında da değişiklikler meydana getiren Android 6.0 güncellemesinin tüm etkilerinin ortaya çıkması için güncellemenin üzerinden kısa da olsa bir zaman geçmesi gerektiği ifade ediliyor. Bilindiği üzere her güncellemeyle birlikte istenen performans artışları sağlanamıyor. Fakat Google Android geliştiricileri tarafından Android 6.0 işletim sisteminde oldukça iddialı oldukları sürekli olarak ön plana çıkarılıyor. Bu sebepten dolayı da Android işletim sistemini kullanan kişiler tarafından Android 6.0 sürümünden beklentiler sürekli olarak yükseltiliyor.

Samsung Galaxy A5 kullanıcılarının zaman içerisinde yapacakları geri dönüşlerle birlikte Android 6.0 güncellemesinin ne derece başarılı olduğunun da tüm açıklığıyla ortaya çıkması bekleniyor.

İlerleyen dönemlerde Samsung tarafından hangi modeller için Android 6.0 güncellemesi göndereceği de merak konusu olmaya başladı. Özellikle A serisi kullanıcılarının umutları büyük oranda artmaya başladıç

Popüler Haberler

İlgili Haberler