Samsung Galaxy A3 İçin Android Güncellemesi Geliyor

Samsung üst seviye telefonlar sınıfında gösterilen “S” serisini sürekli güncellemeye devam ediyor. Dev teknoloji firması “S” serisinde de fiyat aralığını yüksek tutmasına rağmen satış rakamlarında başarıya ulaştı. Fakat Samsung son dönemde her kullanıcıya hitap etmek için sadece “S” serisini üretmekten vazgeçti. Bu kararın ardından dev firma birçok farklı akıllı telefon serisini de piyasaya sürmüştü. Bu serilerden birisi de “A” serisi oldu. “S” serisine göre çok daha hesaplı fiyat aralığında bulunan “A” serisi fiyat özellik dengesiyle beraber kullanıcılarında bir hayli tercih ettiği bir telefon olarak dikkat çekiyor. Tabi serinin bu kadar beğenilmesiyle beraber Samsung’un seriye gösterdiği ilgi de arttı. Şimdilik 3 farklı modeli bulunan A serisi için sürekli yeni adımlar da atılmaya başlandı. Son adım ise serisinin en düşük özelliklere sahip olan telefonu A3 telefonu için oldu.

A3 İçin Android Güncelleme

Yavaş yavaş belirlediği modellere Android sürüm güncellemesini vermeye başlayan Samsung, Android M güncellemesiyle gündeme gelmişti. Birçok model için Android M sürüm güncellemesi yapan Samsung, şimdilerde ise A3 için bu güncellemeyi yayınlamayı planlıyor. Daha önce açıklanan güncelleme listesinde gözükmemesine rağmen firma tarafından alınan karara göre artık A3 içinde Android M güncellemesi verilecek.

 Güncelleme Kullanım Kılavuzuna Yayınlandı

Daha önce güncelleme gelip gelmeyeceği konusunda A3 için net bir açıklama bulunmuyordu. Net bir açıklama olmamasına karşın A3’ün Android M güncellemesini alması bekleniyordu. Nitekim dün itibariyle Samsung telefonun çevrim için kullanım kılavuzunu güncelledi. Yapılan güncellemeyle beraber işletim sistemi konusunda A3’ün Android M sürümüne yükselttiği gözlemlendi. Kullanım kılavuzunda yapılan değişiklik sonrasında şimdi gözler bir kez daha Samsung’a çevrildi. Zira kullanım kılavuzunda ne kadar güncelleme yapılmış olsa da şuan için Android M sürümü resmi olarak yayınlanmadı. Fakat yapılan değişiklikle beraber çok kısa bir süre içerisinde yeni sürümünde yayınlanması bekleniyor. Samsung resmi sitesinden de güncelleme duyurusunu yapacak.

Popüler Haberler

İlgili Haberler