Samsung, Focus Uygulamasını Yayınladı

Samsung, akıllı telefonları bir üretkenlik merkezi haline dönüştüren uygulama Samsung Focus’u kullanıcılarının beğenisine sundu.

Samsung Focus kullanıcılarına sekmeli bir arayüz aracılığıyla çoklu e-posta hesaplarına, takvime, notlara ve adres defterine hızla erişim kolaylığı sağlıyor. Uygulamanın sunduğu ayrıcalıklar özellikle mobiz cihazlarını iş için kullanan kişiler tarafından oldukça beğeniliyor.

Samsung Focus’un özellikleri iş verimliliğini arttırmak amacıyla birbirleriyle bağlantılı olarak çalışıyor. Kullanıcılara e-postaları yönetmekten bir konferans bağlantısı için tuşları çevirmeye kadar çok sayıda işi aynı anda yapma avantajı sağlanıyor. Uygulamadaki her sekme bilgi alışverişinde bulunuyor ve bu sayede yapılacak işler oluşturmak, öncelik sırasına koymak ve tamamlamak daha verimli hale geliyor. Örneğin kullanıcılar, e-postaların içeriğine bağlı olarak hızlı bir şekilde bir takvim girişi oluşturabiliyor ya da tek bir dokunuşla ilgili maddeleri bulabiliyor.

Kullanıcıların tam olarak görmeye ihtiyaç duydukları veriler uygulamanın arama özelliği sayesinde kolayca bulunabiliyor. Oluşturulan Focus Sekmesi ile başlıca bildirimler derleniyor ve kullanıcılar bir özetini görebiliyor. Dileyen kullanıcılar bu sekmeler üzerinde kişisel uyarlama da yapabiliyor. Aksiyonlar önerebilen Samsung Focus, kullanıcılarına hatırlatmaları yapmaktan da geri kalmıyor.

Mobil uygulama, kişisel bilgisayarlarla kolaylıkla eşleşebiliyor. Bu sayede dileyen kullanıcılar uygulamanın özelliklerini bilgisayarlarından da rahatlıkla kullanabiliyor.

ANAHTAR KELİME KURULUMU

Samsung Focus, geliştirilen basit bir kurulum sayesinde Focus Sekmesi’nde yer alan anahtar sözcükler için “konferans” ya da “iş gezisi” gibi önceden kayıtlı bir kelimeyi içeren bir e-posta ya da programa ait bildirimleri gösteriyor. Bu özellik ile kullanıcılar önemli bilgileri asla gözden kaçırmıyorlar.

KONFERANS BAĞLANTISI

Samsung Focus, konferans bağlantısı yapmayı kullanıcıları için çok kolay bir işlem haline getiriyor. Kullanıcılar, uygulamanın konferans özelliğini kullanarak e-posta aracılığıyla toplantı talebinde bulunabiliyor ya da tek bir dokunuşla anında numaraları çevirebiliyor. Ayrıca Samsung Focus, kullanıcılarının daha önceki mesaj ve randevularını kolayca yönetebilmeleri için e-postaları otomatik olarak düzenliyor ve özel bir etkinlik takvimi oluşturuyor.

Samsung Focus’un en son sürümü Google Play’den indirilebiliyor. Uygulama, Android 6.0.1 Marshmallow ya da daha sonraki işletim sistemlerini çalıştıran mobil cihazlar tarafından destekleniyor.

Popüler Haberler

İlgili Haberler