Samsung Chromebook Plus Şubat’ta Kullanıcısıyla Buluşacak

Samsung, CES 2017 etkinliğinde dokunmatik ekranlı Samsung Chromebook Plus modelini tanıtmıştı. Tablet ve bilgisayar olarak ikisi bir arada konseptiyle sunulan cihaz merakla bekleniyor. Kullanıcılarına pek çok beğenilen özellik sunan Chromebook Plus 12 Şubat 2017 itibariyle satışa çıkacak.

360 derece dönme özelliğine sahip cihaz, kolayca standart dizüstü bilgisayar formundan tablete geçmenizi sağlayacak. 12.3 inç Chromebook Plus, dizüstü bilgisayar olarak kullanıcılarına üretkenliklerini arttırmayı vaat ediyor. Tablet formu ise film izlemek, oyun oynamak gibi aktiviteleri kullanıcıları için keyifli hale getirecek. Cihazın tablet modu Google Play’i kullanarak sayısız uygulamaya erişme şansı sunuyor.

Kaliteli Özellikleri ile Dikkat Çekiyor

Chromebook Plus kullanıcılarına duyarlı bir kalem aracılığıyla not alma, çizim yapma veya uygulamalarını kolaylıkla yönetme imkanı sunuyor. Bu kalemin çalışmasına olanak verecek olan Google Keep uygulaması ise Chromebook Plus’a yüklenmiş olarak kullanıcılara sunulacak.

1.08 kg ağırlığındaki model, metal gövdesi ile kullanıcılarına taşıma kolaylığı sağlıyor. 2400 x 1600 çözünürlüğünde LED ekran, dayanıklılığı ile bilinen Gorilla Camı ve Quad HD özelliğiyle kullanıcılara sunuluyor. Altı çekirdekli OP1 işlemcili Chromebook Plus, 4GB LPDDR3 RAM ve 32 GB depolama alanına sahip.

Chromebook Plus, USB-C özellikli bataryası ile kullanıcılarına 10 saatlik kullanım avantajı sağlıyor. Şubat ayı içerisinde 450 dolardan başlayan fiyatlar ile kullanıcılarıyla buluşacak ürünün ön siparişleri şimdiden başladı.

Popüler Haberler

İlgili Haberler