Samsung batarya testi – Bakın hangi akıllı telefon kazandı

Samsung, kucak dolusu para döküp aldığımız Amiral Gemisi – akıllı telefonların hangisinin batarya konusunda daha çok verimli olduğunu test eden bir video yayınladı. Samsung batarya testi hakkındaki ilginç bilgiler haberimizde.

Aslında Samsung’un videonun sonunda hatırlatma amacıyla söylediği sözü, biz size soru cümlesine çevirip sorsak cevabınız ne olurdu? Soru şu, Tekrar düşünün, bir akıllı telefon neler yapabilir?

Akıllı telefonların birçok yetenekleri olabilir. Dikiş diken ve iğne oyası yapan bir modele henüz rastlamadık. Ancak internete girmek, oyun oynamak, mail atmak, fotoğraf çekmek, video çekmek, müzik dinlemek, video seyretmek gibi birçok yapabileceğimiz imkanları bize sunuyorlar. Tabi bir de birisini arayabilmemizi sağlıyorlar.

Elbette şarjları olduğu sürece.

Yani bütün bunları yapabiliyor olmanın asıl önemli kısmı şarjınızın olmasını gerektiriyor. Samsung’da buna dikkat çeken bir video hazırlamış.

En dayanıklısı Galaxy S7 Edge

iste-samsung-galaxy-s7-edgeVideo da Samsung Galaxy S7, Galaxy S7 Edge, Huawei P9, Apple iPhone 6s, HTC 10, Sony Xperia X ve LG G5 modelleri bulunuyor.

Yapılan test ise basit. Gündelik bazı işlemlerin yaptırıldığı akıllı telefonların bataryalarının dayanıklılığı ölçülmüş. Samsung bu testin eşit şartlarda gerçekleştirildiğinin altını çiziyor. Bizde bunu dikkate alıyoruz.

Test başladıktan sonra ilk kepenk kapatan cihaz LG G5 oluyor. 6 saat 31 dakika ve 49 saniye dayanabilen bu cihazı yaklaşık 20 dakika sonra Huawei P9 takip ediyor. Huawei P9’un çalışma süresi ise tam 6 saat 51 dakika 43 saniye olarak görülüyor. Daha sonra Sony Xperia X modeli 7 saat 15 dakika ve 35 saniye sonra çalışmasını sonlandırıyor.

Buraya kadar, 3 telefon modeli arasında 45 dakikalık bir zaman dilimi oynadığını görüyoruz.

Ardından pes eden model HTC 10 oluyor. Onun süresi ise 8 saat 3 saniye. HTC’yi iPhone 6S takip ediyor. Apple iPhone 6S’in performansı ise 8 saat 13 dakika ve 57 saniye. Bu ikilinin arasında 15 dakikadan daha az bir süre varken üçlü grupla arasında ortalama 1 saate yakın fark olduğunu görüyoruz.

Son olarak Galaxy S7 ve Galaxy S7 Edge var. Galaxy S7’nin 3000 mAh değerine sahip bataryası cihazı 10 saat 30 dakika 14 saniye çalışır durumda tutarken, Samsung Galaxy S7 Edge ise 3600 mAh bataryası sayesinde neredeyse 11 saat ayakta kalmayı başarıyor. Onun süresi ise tam olarak 10 saat 59 dakika ve 11 saniye.

Popüler Haberler

İlgili Haberler