Samsung Amiral Gemilerinde Düz Ekrana Veda Ediyor

Geçtiğimiz günlerde resmi olarak tanıtımı gerçekleştirilen Samsung Galaxy Note 7 modeliyle birlikte markanın kavisli ekrana ne derece büyük bir önem verdiği bir kez daha anlaşılmış oldu. Bilindiği üzere uzun zamandır Samsung tarafından özellikle amiral gemisi modeller için kavisli ekran seçeneği sunuluyor. Kavisli ekrana sahip modellerin standart düz ekranlı modellere göre daha büyük bir ilgi görmesinin ardından Samsung’un radikal bir karar aldığı iddia ediliyor.

Ortaya atılan iddialara göre bundan sonra Samsung tarafından üretimi gerçekleştirilecek olan amiral gemisi akıllı telefon modellerinde düz ekranın bulunmayacağı ve cihazların sadece kavisli ekranla satışa sunulacağı belirtiliyor. Bu bağlamda ilerleyen zamanlarda tanıtılması beklenilen Samsung Galaxy S8 modelinin sadece kavisli ekranla satışa sunulacağı tahmin ediliyor.

Bilindiği üzere Samsung’un kavisli ekrana sahip akıllı telefon modelleri Edge model adıyla satışa sunuluyor. İddiaların doğru olması durumunda ise Edge model adının da ortadan kaldırılacağı ve geleneksel isimleriyle satışa sunulacağı iddia ediliyor. Tüm bu ortaya çıkan bilgiler iddiadan öteye gitmese de Samsung tarafından her hangi bir resmi açıklama yapılmamış olması da ortaya atılan iddiaların doğru olma ihtimalini artırıyor.

Samsung Amiral Gemisi Modellerde Fiyat Artışı

Samsung amiral gemisi akıllı telefon modellerinin sadece kavisli ekranla satışa sunulacak olmasıyla birlikte fiyatlarında da bir miktar da olsa değişim yaşanması bekleniyor. Herkes tarafından bilindiği üzere düz ekranlı bir akıllı telefon modeline göre kavisli ekrana sahip olan akıllı telefon modellerinin maliyetleri daha yüksektir. Bu noktadan hareketle önümüzdeki dönemlerde Samsung’un yeni amiral gemisi modellerinin satışa sunulmasıyla birlikte fiyatlarda artışların meydana geleceği tahmin ediliyor. Samsung’un Edge modelinden önce amiral gemisi modelleri 600 dolar bandında yer alırken Edge modellerle birlikte fiyatların 800 ile 850 dolar arasında dolaşmasının en büyük sebebi ekran farklı olarak gösteriliyor.

Samsung Edge modellerinde kavisli ekran sadece tasarım olarak modern bir görünüm çizmesinin yanı sıra kullanım açısından da büyük bir pratiklik sağlıyor. Kullanıcılar tarafından ekranın kavisli kısmına sıkça kullanılan kısayollar eklenebiliyor.

Popüler Haberler

İlgili Haberler