Samsung Amerika’da Apple’ı Geçti

Akıllı telefonların piyasaya sürülmesiyle beraber akıllı telefon pazarında dev markalar arasında kıyasıya bir yarış başladı. Daha önce cep telefonlarıyla büyük oranda başarı elde etmiş olan markalar bir yana dursun akıllı telefonlarla beraber yeni markaların ortaya çıktığını da söylemek gerekiyor. Bu markalardan birisi de teknoloji devi Apple, Sadece akıllı telefon ürünleri bulunmasa da genel olarak akıllı telefon serileriyle adından söz ettiren dev marka Apple, bu alanda iPhone serisi ile temsil ediliyor. Özellikle iPhone serisi ile büyük bir çıkış yakalayan Apple son dönemde ise rekabette biraz geri kalmaya başladı. Bu durum doğrudan satış rakamlarına da yansımış durumda.

Amerika’da Samsung Lider

Bununla beraber son açıklanan satış verileri de gerçeği ortaya çıkarmaya başladı. Son yapılan araştırmayla beraber net olarak açıklanan satış rakamlarında ilk olarak Samsung’un yeni telefon serisi Samsung S7 ve Samsung S7 Edge ürünlerinin listedeki yerinden bahsetmek gerekiyor. Zira açıklanan rapora göre Samsung Amerika’da ilk sırada yer alıyor. Amerika satış oranlarında pazarın yüzde 16 gibi bir kısmını eline geçiren Samsung sadece yüzde 14’lük kısımda kalan Apple’ı da böylelikle geride bırakmış oldu. İlk rakamlara göre Apple’ın iPhone 6 serisi istenen başarıyı elde edemedi.

Genel Rakamlar İçinde Aynı Durum Geçerli

Sadece Amerika bölgesinde değil bunun dışında tüm dünya genelinde de Apple’ın büyük bir düşüş yaşadığı ortaya çıktı. Daha önce zirveyi gören firmanın şimdilerde Samsung’un arkasında kalması rakamlara da yansıdı. Sadece akıllı telefon satışları için rakamlara göre Apple son dönemde yaşadığı düşüşle beraber pazardaki payını yüzde 29’lara kadar geriletti. Bununla beraber Apple her ne kadar düşüş gösterse de Samsung tam tersi olarak yine bir yükseliş içerisine girdi: Özellikle yeni seri S7 ile beraber büyük oranda başarı elde eden Samsung, açıklanan rapora göre yüzde 37 gibi bir pay ile pazarı lider olarak kapattı. İlerleyen dönemlerde de daha uzun süre Samsung tarafından liderliğin devam ettirileceği düşünülüyor. Fakat Samsung’un bu kadar yükseliş göstermesine Apple nasıl karşılık verecek merak konusu.

Popüler Haberler

İlgili Haberler