Samsung A8 Modeline Devam Serisi

Geçen senelerde aldığı kararla beraber artık sadece tepe model akıllı telefon üretimi yapmayacağını açıklayan Samsung, bu açıklamasının hemen arkasından amiral gemileri olan S ve Note serilerinin dışında da yeni akıllı telefon serileri piyasaya sürmeye başlamıştı. Kısa süre içerisinde akıllı telefon serilerini bir hayli genişleten Samsung artık fiyat performans ve orta segment ürünleriyle de anılmaya başladı. Bu noktada Samsung’un en çok satan serilerinden birisi de Samsung A8 serisi oldu. Fiyatı performans dengesinin oldukça iyi kurulduğu seride istenen satış rakamları lede edilince Samsung bu seriye de devam kararı aldı. Fakat bu kez farklı bir isimle değil aynı seri ile karşımıza çıkıyor.

A8 2016 Versiyon Geliyor

Seriye devam kararı aldığını açıklaması ve ardından da yeni seriye ilişkin bazı detayların ortaya çıkmasıyla beraber artık Samsung A8 devam serisini de geleceği bir nevi kesinleşti. Performans testleri de sızan telefonla ilgili olarak henüz net bir açıklama yapılmasa da belli başlı detayların ortada olduğunu da belirtelim. İlk olarak ekran boyutu konusunda Samsung’un 5.7 inç ekran tercihi yapılacağı düşünülüyordu. Fakat gelen bilgilere göre bu tercih değişmiş. Zira sızan performans testlerinde ürünün 5.1 inç ekrana sahip olduğu öğrenildi. Bunun yanında 3 GB Ram bulunduracağı ve işlemcisinin de Mali olabileceği iddiaları da ortaya atıldı.

Çıkış Tarihi Kesin Değil

Herne kadar telefonlar hakkında ilk bilginin alındığı yer olarak gösterilen performans testleri ortaya çıkmış olsa da henüz yeni seri A8 hakkında pek fazla bilgi mevcut değil. Öncelik merak edilen konu telefonun ismi oldu. Zira telefonun performans testlerinde sadece A8 2016 ibaresi yer alıyor. Bu ibrenin dışında modelin Plus, Pro gibi isim eklentileri alıp almayacağı bilinmiyor. Bunun dışında grafik kartı, işlemci, kasa tipi gibi özelliklerinde yakın zamanda yapılacak Samsung etkinliklerinde duyurulması gündemde. Geri kalan birçok özelliğin ve çıkış tarihi gibi detaylarında bu tarihte paylaşılacağı düşünülüyor

Popüler Haberler

İlgili Haberler