Samsun Giriş Seviyesi İçin Yeni Telefonunu Duyurdu

Akıllı telefon devi Samsung son dönemde sürekli yeni telefon serileri yayınlamaya başladı. Sadece üst sınıf belli başlı serilerde değil artık kendisini orta sınıf ve giriş sınıfı telefonlarda da göstermek isteyen Samsung bu noktada geçtiğimiz günlerde orta segment için yeni telefonlarını da duyurmuştu. Samsung tarafından yapılan duyuru sonrasında J serisinin başlayacağı da gündeme gelmişti. Orta sınıf telefonlarıyla beraber piyasada yer almaya başlayacak olan Samsung tüm bu haberlerin ardından ise bu kez yeni bir telefonunu daha duyurdu. Bu kez ise Samsung yeni bir giriş seviyesi telefonla gündemde.

Galaxy J1 Ace Neo İle Çıkış Yapılacak

Samsung tarafından belirtilen yeni akıllı telefon modelinin Galaxy J1 Ace Neo olarak isimlendirileceği de açıklandı. Samsung tarafından açıklanan bu bilgiler sonrasında telefonun teknik detayları konusunda da yeni bilgiler gelmeye başladı. Fakat açıklanan teknik özellikler Galaxy J1 Ace Neo’nun tam anlamıyla giriş seviyesine hitap edeceğini ve çok yüksek teknik özelliklere sahip olmadığını gösterecek cinsten. Zira açıklanan bilgilere göre telefonun ekran boyutu 4.3 inç olarak belirtilirken artık standart haline gelmiş Super AMOLED ekran teknolojisinin de kullanılacağı açıklandı. Bununla beraber ekranın 800X480 piksel çözünürlüğe sahip olduğunu ve 1 GB Ram ile 4 çekirdek işlemciye sahip olduğunu da belirtelim. Kamera konusunda da oldukça sınırlı bir teknoloji sunan Galaxy J1 Ace Neo, 5 Mega piksel arka kamera ve 2 mega piksel ön kameraya sahip olacak.

Fiyat Performans Dengesi Sunulacak

Galaxy J1 Ace Neo ile teknik özelliklerin bu kadar düşük tutulmasının amacının aslında fiyat performans dengesi olduğu da belirtiliyor. Samsung’un pahalı akıllı telefonlarının yerine bu seride fiyat dengesini bir hayli alt limitlerde tutacağı düşünülüyor. Henüz fiyat konusunda net bir açıklama yapılmamış olsa da Galaxy J1 Ace Neo’nun fiyatının orta segment veya üst segmente göre bir hayli düşük tutulacağını da belirtelim. Bu konuda ise mutlaka Samsung’un çıkış tarihi ve fiyat açıklamasını beklemek gerekiyor. Duyurunun ne zaman yapılacağı konusunda ise henüz bir ipucu bulunmuyor.

Popüler Haberler

İlgili Haberler