Samasung Galaxy S3 Tab Özellikleri Ortaya Çıkıyor

Tablet alanında uzunca bir süredir sessiz kalan Samsung sessizliğini yeni bir amiral gemisi tablet modeli ile beraber bozmaya hazırlanıyor. Galaxy S3 Tab serisi ile beraber geri dönüş yapacağı ve bu sene rakibi olacak olan iPad serisine kafa tutacağı düşünülen Samsung’un yeni seri tabletleri konusunda ise ilk detayları da ortaya çıkmaya başladı. İlk olarak tabletlerin görüntülerini olduğu iddia edilen görüntülerin yayınlanmasının ardından tabletin yavaş yavaş ilk özellikleri de ortaya çıkmaya başladı. Peki bakalım ilk özelliklere göre Galaxy S3 Tab serisi nasıl bir tablet olacak.

Galaxy S3 Tab İddialı Geliyor

Henüz tabletlerin ekran boyutu konusunda nasıl bir seçenek sunacağı bilinmiyor. Hatta şöyle bir durum söz konusu henüz Samsung’un farklı ekran boyutlarına sahip olan farklı modelleri mi piyasaya süreceği yoksa tek bir ekran boyutu tercihi ile mi piyasada yer alacağı biliniyor. Bu detaydan sonra gelelim teknik özelliklere.

Teknik özellikler konusunda modelin 4 GB Ram bellek miktarı ile beraber geleceği belirtiliyor. 4 GB Ram bellek miktarının yanı sıra modelin Exynos 7420 serisi işlemcilerle beraber geleceği de düşünülüyor.

Galaxy S3 Tab

Yeni seri işlemciler ve yeni bellek miktarlarının ne kadar başarılı olacağı tartışılır ama bunun dışında Galaxy S3 Tab serisinin en büyük avantajının depolama teknolojisi olacağını da belirtelim.

Depolama konusunda UFS 2 teknolojisine yer verildiği açıklandı. Bu teknoloji ile beraber Samsung’un çok daha yüksek bir yazma hızı sunacağı da belirtiliyor. Bu sayede zaten tabletin içerisinde yer alan depolama biriminin de bir nevi SSD teknolojisi bir gibi ekstra bir teknoloji olacağı da düşünülüyor.

Çıkış Tarihi Belli Mi?

Tüm bu özellikleri ile beraber yeni seri tabletlerin ne zaman çıkış yapacağı konusu da merak edilen en büyük detay oldu. Fakat çıkış tarihi konusunda henüz net bir bilgi verilmediği gibi Samsung tarafından gelen tüm bu iddialara karşı herhangi bir karşılık da verilmedi. Galaxy S3 Tab tabletlerin ne zaman çıkış yapacağı ve Galaxy S3 Tab serisinin rakiplerine ne kadar üstünlük sağlayabileceği ise şimdiden tartışma konusu olmaya başladı.

Popüler Haberler

İlgili Haberler