S7 Active İçin Samsung Açıklaması

Samsung’un son dönemde piyasaya sürdüğü amiral gemisi serisinin yeni üyesi S7 dev firmanın en yakın rakiplerini bile geride bırakmasını sağlamıştı. Yüksek donanım özellikleri, kavisli ekran ve ekstra sensör eklentileri gibi birçok yeni teknolojiyi kullanıcılara sunan serinin en çok eleştirilen belki de tek eleştiri alan noktası ise serinin kasasının yeteri kadar sağlam olmaması gösterilmişti. Her ne kadar belli seviyeye göre suya dayanıklılık ve toza karşı koruma gibi önlemler içerse de koruma konusunda hala eksikleri olduğu bilinen model için de Samsung S7 Active dediği yeni bir ürünü piyasaya sürmüştü. Aslında genel olarak S7 ile aynı yapıya sahip olan telefonun tek farklı ise sağlamlık konusunda kullanıcılara büyük ayrıcalıklar sunması olmuştu.

Testlerde Olumsuz Sonuçlar

Her ne kadar Samsung yeni ürünleri S7 Active için oldukça iddialı açıklamalar yapsa da yapılan ilk testler Samsung’un epey bir canını sıkmıştı. Zira ilk test sonuçlarına göre akıllı telefonun su geçirdiği ve bazı bölümlerinin de toz alabildiği belirtilmişti. Özellikle su geçirmezliği konusunda büyük sorunlar yaşandığı bilinen Samsung S7 Active test sonuçlarının açıklanmasıyla beraber bir bir kullanıcı şikayetleri de gelmeye başladı. Telefonun su geçirdiği yönünde tek tek şikayetler gelmeye başlayınca Samsung konu hakkında da bir açıklama yaptı.

Su Geçiren Ürünü Geri Getirin

Samsung yaptığı açıklamada bu kez oldukça iddialı ifadeler kullandı. Testlerin gerçeği yansımadığını dile getiren teknoloji devi açıklamasında da bu ifadelere yer verdi. Testlerde kullanılan telefonlarda su geçirmesi gibi bir sorunun yaşanmadığını belirten Samsung, yaptığı açıklamada telefonun su geçirdiğini kesinlikle kabul etmedi. Bununla beraber dev firma oldukça iddialı bir açıklama kullanarak su geçiren cihazları kullanıcıların Samsung’a iletmeleri durumunda ürünün koşulsuz değiştirileceğinin bilgisi verildi. Bu konuda şartlar neler ya da uygulama ne doğrultuda çalışacak bilinmez ama su geçirmezlik konusunda S7 Active için dev firmanın oldukça iddialı olduğu yaptıkları açıklamalarda da gözlendi. Bundan sonraki aşamada iddiaların nasıl sonuçlanacağı ise merak konusu oldu.

Popüler Haberler

İlgili Haberler