Razer, iPad Pro Klavyesini Duyurdu

Genelde bilgisayarlar için sunduğu sistemler ile gündeme gelen Razer, bu alanda geliştirdiği yeni ürünlerle beraber birçok bilgisayar donanımına da imzasını atmayı başarmıştı. Giderek büyüyen bir profil çizen ve kullanıcıların da tercih ettiği markalardan biri olmayı başaran Razer şimdilerde ise iPad için geliştirdiği yeni donanım cihazlarıyla gündeme gelmeye başladı. Bu kez Razer’ın gündeme gelmesine neden olan ürünler ise klavyeler oldu. Üstelik Razer tarafından geliştirilen yeni klavyelerin bu kez belli bir model için geliştirildiği de açıklandı. Razer’ın geliştirdiği klavyelerin ise Apple iPad için geliştirildiğini belirtelim. 12.9 inç ekran boyutuna sahip olan iPad modeli için geliştirilen klavyenin özellikleri de kullanıcıların epey beğeneceği cinsten.

Metal Çerçeve Ve Kablosuz Bağlantı

Yeni klavye modelinde ilk dikkati çeken özelliğin bağlantı türü olduğunu da belirtelim. Zira Razer tarafından geliştirilen klavye kablosuz bağlantı desteği sunuyor. Bunun dışında metal bir de çerçeveye sahip olan klavyenin metal bir stant sahibi olduğunu da belirtelim. Böylelikle iPad için bir ayaklık görevi de gören klavyenin teknik özellikleri de oldukça başarılı. Teknik özellikle konusunda kullanıcılara alttan aydınlatma, harici şarj olma gibi özellikleri sunan Razer klavye, bunun dışında şarj süresiyle beraber de beğeni kazanmayı başaracak gibi. Zira klavyenin tek şarj ile dayanma gücünün 600 saat olduğu açıklandı. Tabi bu sürenin kullanımla doğrudan orantılı olarak değiştirilebildiğini de belirtelim.

Fiyatı Teknolojisiyle Dengeli

Sadece Amerika’da değil tüm dünyada satışa sunulan yeni klavyelerin, ergonomik tasarımı sayesinde iPad tabletlerin kullanımı değiştirerek iPad cihazları 2’si 1 arada cihazlarına çevirdiğini de belirtmek gerekiyor. Tüm bunlarla beraber ürünün satış fiyatı ise beklenen den biraz daha yüksek oldu. Yurt dışında satış fiyatı 170 dolar gibi bir aralıkta olan ürünün ülkemizdeki satış fiyatı ise 650 TL civarında seyrediyor. Fiyatı bir nebze olsun yüksek tutulsa da ürünün bu fiyatı karşılayan teknolojiye sahip olduğunu da belirtmek gerekiyor.

 

Popüler Haberler

İlgili Haberler