Razer Blade Yenilenmiş Yüzü İle Beraber Geliyor

Şimdilerde akıllı telefon pazarına da giriş yapacağı açıklanan Razer, oyuncu serisi ürünleri ile beraber bir hayli ilgi görmeye de devam ediyor. Oyun aksesuarı serileri ile beraber gündeme gelen markanın bunun dışında şimdilerde oyuncu serisi bilgisayarları da gündemde. Razer Blade olarak açıklanan bu yeni model oyuncu bilgisayarlarının şimdilerde ise yenilenmiş bir versiyonu daha gündeme gelmeye başladı. Bu kez yeni versiyonun özellikleri ise markayı çok daha yüksek bir yere taşımayı da başaracak gibi.

Razer Blade 4K Ekrana Sahip

Bu noktada yeni seri Razer Blade bilgisayarlarının ilk olarak ekran özelliklerinin dikkat çekeceği belirtiliyor. 14 inç gibi mini bir ekran boyutuna karşın Razer Blade serisi üzerinde 4K çözünürlük desteğinin sunulacak olması yeni serinin bir adım öne çıkmasını da sağlayacak gibi.

Razer Blade

Bunun dışında sadece ekran çözünürlüğü ya da ekran teknolojisi konusunda değil işlemci konusunda da Intel i7-7700 HQ serisini kullanacak olan yeni serinin bu özellikleri ile beraber dikkatleri üzerinde toplayacağı da kesin. Öyle ki yeni nesil işlemcileri tam 3.8 GHz hız değerine kadar ulaşabiliyor ve bu durumda da Razer Blade serisinin performansları da bir hayli artış göstermiş durumda.

Bunun dışında oyun bilgisayarları içerisinde en çok önem verilen teknolojilerden biri olarak bildiğimiz ekran kartı konusunda da 6 GB DDR5 Nvıdia GTX 1060 serisine sahip olacağı açıklanan bilgisayarın sadece bu üç teknik özelliği ise serinin bir hayli öne çıkmayı başardığını da söylemek gerekiyor.

SSD ve HDD tercihleri değiştirilebilecek olan bilgisayarın tüm bunlarla ek olarak 17.9 mm derecesinde kalınlığa sahip olması ve tamamı alüminyum kasadan da yapılmış olması yine büyük bir artış olarak dikkat çekiyor.

Fiyatı Bekleneni Verecek Mi?

Tüm bu özellikleri ile beraber dikkat çeken bilgisayarın özelliklerinin bu kadar yüksek olması fiyat aralığının ne kadar olacağı konusunda da merak uyandırmaya başladı. Bu noktada da yapılan açıklamada serinin satış fiyatının 1900 dolar gibi oldukça yüksek bir rakam olarak açıklandığını da belirtelim. Bu fiyat aralığıyla beraber seri ne kadar satış elde eder orası merak konusu.

Popüler Haberler

İlgili Haberler