Qualcomm Snapdragon Orta Sınıf İşlemciler Ortaya Çıktı

Akıllı telefonlarda en çok kullanılan işlemci modellerinden biri olan Qualcomm Snapdragon serisi işlemciler her geçen gün biraz daha fazla ilgi toplamayı başarıyor. Daha önce mobil alanda ortaya koyduğu seriler ile beraber büyük oranda beğeni toplayan işlemci markalarının son olarak ise üst segment üyelerini görmeye başlamıştık.

Hatta LG G6 serisinin ortaya çıkmasını sağlayan serilerden biri olarak da dikkat çeken ve Samsung ile LG arasında mini bir stok krizine bile neden olan Qualcomm Snapdragon 835 serisi işlemcileri görmüştük.

Qualcomm Snapdragon Yeni Seriler Yolda

4K desteği, çok daha gelişmiş bir VR desteği gibi birçok ayrıcalığı bulunan yeni seri işlemcilerin tüm bu özellikleri ile beraber sınıfının en iyi örneklerinden de biri olarak dikkat çekmişti.

Qualcomm Snapdragon

Samsung’un Exynos serisi işlemcilerine bile üstünlük sağlayan özellikleri ile dikkat çeken serinin Samsung Galaxy S8 akıllı telefonlarında ve diğer birçok üst sınıf akıllı telefon serisinde de kullanılacağının açıklanmasının hemen ardından ise bu kez Qualcomm Snapdragon işlemcileri için yeni bir sınıfın geldiği ortaya çıktı.

Ortaya çıkan haberlere göre 2017 yılı içerisinde marka sadece üst segment akıllı telefonlarda yer alacak olan üst segment işlemcileri ile beraber değil bunun dışında orta sınıf işlemcilerle beraber de sektörde yer alacak. Peki bu modeller nasıl olacak?

Qualcomm Snapdragon 6XX Serisi Gelecek

Yapılan açıklama ile beraber 6XX işlemci serilerine devam edileceği ve bu işlemcilerin de orta sınıf akıllı telefonlarında yer alacağı açıklandı. Fakat modellerin orta sınıf olmasına karşın performanslarının ise çok daha yüksek olacağı da netlik kazandı. Yapılan açıklama ile beraber ilk olarak 8 çekirdek olacak olan işlemcilerin henüz ne kadar hız değerine sahip olacağı bilinmiyor.

Şimdilik 630 ve 660 serisi orta sınıf işlemcilerinin geleceği belirtilen özellikler arasında. Bunun dışında yeni işlemci modelleri için çok detaylı bir açıklama yok. 8 çekirdekli işlemciler olması ve tabi ki Qualcomm Snapdragon işlemcilerin geçmişteki başarılarına bakacak olursak zaten üst segment akıllı telefonlarını tek eline alan markanın bu seride de bir hayli başarı elde edeceğini şimdiden söylemek yanlış olmaz.

Popüler Haberler

İlgili Haberler